Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Dzejas dienas PIKC "Daugavpils Būvniecības tehnikumā"

22.09.2016
  Septembris jau vairāk nekā 50 gadus ir dzejas mēnesis, jo tieši šajā laikā tiek svinēta dzejnieka Jāņa Raiņa dzimšanas diena un visā Latvijā notiek "Dzejas dienas". Šogad starptautiskais literatūras festivāls norisinajās no 8. līdz 19. septembrim. 

Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika tikšanās ar Daugavpils dzejnieci un vēstures skolotāju Natāliju Leončuku.  Audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar interesanto un daudzveidīgo dzejnieces personību. Tikšanās laikā dzejniece ne tikai lasīja savu dzeju, bet arī spēlēja ģitāru un dziedāja. Siltā, emocionālā un radošā gaisotnē aizritēja trīs tikšanās, kas noslēdzās ar sirsnīgu sarunu, kurā autore stāstīja par to, kas viņu mudina rakstīt dzeju, kā veidojas dzejas rindas un aicināja dzeju rakstīt arī jauniešus. Daži jaunieši atzinās, ka raksta dzejoļus, tikai kautrējas tos publiski lasīt. 

Dzejas dienu ietvaros notika viktorīna par J.Raiņa un Aspazijas dzīvi un daiļradi, kuru rīkoja latviešu valodas skolotājas Aļona Ņikitina, Natālija Nagle un bibliotekāre Jeļena Sokolova. Audzēkņi pārbaudīja savas zināšanas un atklāja daudzus jaunus faktus. Viktorīna par Raini norisinājās arī izglītības programmu īstenošanas vietā “Dagda”. 

Paldies dzejniecei N.Leončukai par jaukajām tikšanās reizēm, skolotājām un bibliotekārei par interesanto viktorīnu!


Fotogalerija

Sagatavoja: Jolanta Savvina

Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ