Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Topošie autoelektriķi apmeklē uzņēmumu SIA "Axon Cable"

07.06.2016
 
1.jūnijā PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikuma profesionālās izglītības programmas “Autoelektriķis” grupas 2-02 un 3-02 izglītojamie kopā ar grupu audzinātājām Ināru Simanoviču un Ilonu Kuņicku devās mācību ekskursijā uz SIA “Axon Cable”. Ekskursijas laikā audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar uzņēmumā ražoto produkciju un uzzināt par tās funkcijām.

Franču uzņēmums SIA “Axon Cable” Daugavpilī darbojas jau kopš 2000.gada un ir viens no lielākajiem eksportētājiem Latgales reģionā. 99% no saražotās produkcijas tiek eksportētas uz tādam valstīm, kā Francija, Lielbritānija, ASV, Ķīna, Meksika, u.c. Sākotnēji uzņēmumā tika ražoti tikai kabeļi priekš telekomunikācijām, šobrīd izgatavoti tiek arī materiāli medicīnas, aviācijas un automobiļu iekārtu izgatavošanas vajadzībām.

SIA “Axon Cable” klienti ir tādi tehnoloģiju giganti kā Airbus, Bosch, Alcatel, Motorola un Siemens. Tuvāko gadu laikā ir paredzēts īstenot vairākus jaunus projektus saistībā ar kabeļu savienojumiem elektroniskai ātrumu saslēgšanas sistēmai velosipēdos, kā arī franču kājnieku individuālo militāro formu komplektiem.

Ekskursijas laikā iegūtā informācija paplašināja topošo autoelektriķu profesionālo redzes loku un esam pārliecināti, ka šī pieredze jauniešiem noderēs nākotnē.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilona Kuņicka un
Ināra Simanoviča. 

« atpakaļ