Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Audzēkņi apmeklēja ūdensgūtni "Ziemeļi"

25.05.2016
 
 24.maijā PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums” profesionālās izglītības programmas “Inženierkomunikāciju tehniķis” grupas 1 – 23 audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Daugavpils pilsētas ūdens apgādes sistēmu – ūdensgūtni “Ziemeļi”, kur tika iepazīstināti ar tās darbību un funkcijām. Ekskursijā jauniešus pavadīja grupas audzinātāja Lija Gladeviča un Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju nodaļas vadītājs Normunds Bulis.

Mācību ekskursijas laikā tika uzskatāmi parādīti aerācijas un filtrēšanas procesi, kuri nodrošina nepieciešamo ūdens attīrīšanu un dzelzs pārpalikumu izvadīšanu. Pēc īslaicīgas dezinfekcijas un uzglabāšanas rezervuāros, kuru tilpums ir 8000 m3, ūdens ar sūkņu palīdzību tiek nodots pilsētas sadales tīklā. Audzēkņiem bija iespēja pagaršot tikko no artēziskā urbuma iegūtu ūdeni. Ūdensgūtnē “Ziemeļi” atrodas 13 artēziskie urbumi, kuru dziļums ir 76 -160 metri, ūdensapgādes sistēmas jauda ir 30000 m3/diennaktī.  

Izglītojamie uzzināja kā ūdens tiek sagatavots un nogādāts pilsētas iedzīvotāju mājokļos. Grupas audzinātāja Lija atzīst, ka ekskursijas laikā iegūtās zināšanas jauniešiem noderēs turpmāk strādājot apgūtajā profesijā.

  

  

Informāciju sagatavoja:
Lija Gladeviča

« atpakaļ