Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Topošie ceļu būvtehniķi devās mācību ekskursijā

19.05.2016
 
19. maijā PIKC  “Daugavpils Būvniecības tehnikuma” profesionālās izglītības programmas “Ceļu būvtehniķis” grupas 1-33 audzēkņi kopā ar profesionālās izglītības skolotāju Ingu Pujati devās mācību ekskursijā uz dažādiem būvniecības objektiem. Brauciena mērķis bija padziļināt zināšanas par ceļu būvmateriālu iegūšanas un apstrādes procesu, uzzināt kā tiek ražots asfaltbetona maisījums, kādi ir to veidi un gūt ieskatu jaunākajās ceļu būvē pieejamajās tehnoloģijās. Audzēkņiem bija iespēja klātienē apskatīt ceļa izbūves procesus.

 Ekskursijas sākumā tika apmeklēta SIA “Ošukalns” piederošā smilts-grants un smilts atradne “ Ošukalni-Cekules”, kura atrodas Krāslavas novadā. Atradne sastāv no vairākiem zemes gabaliem, kopējais plānotais atradnes laukums ir 34.5 ha. Atradnē tiek iegūta smilts, smilts-grants un nepieciešamības gadījumā arī mālsmilts. Atradnē apskatījām dažādu karjera tehniku darbībā. Audzēkņi varēja novērot segkārtas noņemšanas darbus, derīgā materiāla ieguvi, materiāla drupināšanu un šķirošanu pa dažāda izmēra frakcijām.

Turpinājuma tika apmeklēta SIA “Latgales Ceļdaris” asfaltbetona rūpnīca, kura atrodas Višķu ielā 21d, Daugavpilī. Audzēkņiem bija iespēja novērot asfaltbetona maisījuma izgatavošanas procesu. Uzzinājām, ka katram asfaltbetona maisījuma tipam AC, ACb, SMA ir atšķirīga izgatavošanas formula. Lai izgatavotu asfaltbetona maisījumu, bunkuros atrodas frakcijas dolomīta šķembas, atsevišķās  cisternās atrodas trīs veidu bitums, atsevišķā bunkurā atrodas arī minerālvielu maisījumus un citā speciālo vielu piemaisījums. Visa iekārtas darbība tiek kontrolēta un vadīta ar speciālu datorprogrammu, uz ekrāna ir redzams viss asfaltbetona maisījuma sagatavošanas process. Gatavais asfaltbetona maisījums tiek uzglabāts speciālos bunkuros, kuros tiek uzturēta atbilstoša maisījuma temperatūra, līdz tas tiek  transportēts uz būvobjektu. Tika apmeklēta arī laboratorija, kurā katru dienu tiek veikta gatavā asfaltbetona maisījuma testēšana, kā arī pārbaudīta izejvielu kvalitāte.

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Medumiem, kur SIA “Binders” veic autoceļa A13 posma pārbūvi 6,0 km garumā līdz pašai Lietuvas robežai. Būvdarbu vadītājs pastāstīja un parādīja, kā pakāpeniski tiek veikta vecā ceļa seguma noņemšana, vecās pamatnes izrakšana, jaunas pamatnes izbūve, caurteku izbūve, asfalta seguma ieklāšana, gabionu izbūve un ceļa labiekārtošanas darbi ar ceļa nomaļu un novadgrāvja izbūvi, tajā skaita arī ceļa nogāžu nolīdzināšana, augsnes slāņa uzbēršana un zāles iesēšana. Audzēkņi uzzināja ar kādām problēmām nākas saskarties būvējot ceļus.

 Fotogalerija

Sagatavoja:
Inga Pujate
Profesionālās izglītības skolotāja

« atpakaļ