Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Daugavpils Būvniecības tehnikums saņem kartingu!

25.04.2016
 

PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikums ir viena no 11 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā, kas 28 skolu konkurencē ieguva iespēju piedalīsies vēl nebijušā projektā "LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kauss 2016". Konkursu rīko „LMT Autosporta Akadēmija” sadarbībā  Latvijas Automobiļu federācijas kartingu komisiju un Valsts Izglītības Satura centru, tādējādi vairākas mācību iestādes bez maksas saņem sporta kartingus dalībai sacensībās. Konkursa mērķis ir veicināt un iedvesmot skolu audzēkņus motivēti aizpildīt brīvo laiku, izglītot sevi tehniskajā jaunradē, kā arī pievērsties autosportam.

 21.aprīlī LMT Autosporta Akadēmijas vadītājs Dainars Dambergs kopā ar projekta galveno atbalstītāju "Latvijas Mobilais Telefons" prezidentu Juri Bindi šādu kartingu pasniedza Daugavpils Būvniecības tehnikumam. Visām projektā iesaistītajām izglītības iestādēm tiek dāvināti "GlodKart" sporta kartingi startiem ProKart sacensībās TK - Senior klasē, kā arī nodrošināta iespēja piedalīties treniņos un apmācībās Latvijā pazīstamu autosportistu vadībā. Pirmais sacensību posms notiks 21.maijā, Kandavā.

Uzvarētāja būs tā komanda, kura spēs ne tikai uzrādīt labākos rezultātus, bet arī teicami apliecinās tehniskās prasmes, nodrošinās pietiekami spilgtu publicitāti un spēs aizraut līdzi fanus.

Sacensību nolikums paredz, ka kartinga komandas sastāvā jābūt vismaz pieciem dalībniekiem. Daugavpils Būvniecības komandu pārstāv Autotransporta nodaļas izglītojamie un skolotāji - audzēkņi Armands Kalvāns, Mārtiņš Salcevičs, Vladislavs Gusins, Andrejs Petkuns, kā arī skolotāji Aigars Veliks, Aleksandrs Tavkins un Konstantīns Sarans.

Tehnikuma direktore Ināra Ostrovska ir gandarīta par iegūto kartingu un jauniešu interesi par šo sporta veidu. Viņa uzsver, ka Daugavpils Būvniecības tehnikumā liela nozīme tiek pievērsta tehniskajām zinātnēm, kuras ir nepieciešamas būvniecībā, ceļu būvē, autotransportā un citās nozarēs. Arī sportistu tehnikumā ir daudz, mēs esam viena no sportiskākajām profesionālās izglītības mācību iestādēm un kartinga iegūšana piesaistīs jauniešus arī autosportam.

Skolotājs Aigars Veliks, kurš ir viens no komandas treneriem, atklāj, ka ideja par pieteikšanos dalībai konkursam pieder Autotransporta nodaļas vadītājam Konstantīnam Saranam, kurš uzskata, ka tā būtu lieliska iespēja celt Autotransporta nodaļas prestižu, audzēkņu interesi par kartingiem, un, protams, paplašināt pašu skolotāju pieredzi. “Šobrīd aktīvi strādājam pie tā, lai komanda sagatavotu kartingu pirmajam sacensībām, šajā jautājumā sadarbojamies ar Daugavpils kartinga kluba biedriem, kas palīdz gan ar ieteikumiem, gan ar praktisko darbību”, stāsta skolotājs Aigars. “Ir skaidrs, ka nebūs viegli un būs jāpieliek lielas pūles un darbs, lai sasniegtu augstus rezultātus, bet varu teikt, ka komanda uz visiem simts procentiem ir noskaņota augstiem rezultātiem!”

Kartinga dāvinājuma pasākumā piedalījās arī LMT Autosporta Akadēmijas kartingu klases sportiste, divkārtējā Latvijas čempione autokrosā bagiju klasē Beāte Klipa, kura mudināja tehnikuma jauniešus uzdrīkstēties piepildīt savus sapņus, lai arī cik neiespējami tie šķistu. Ar iedvesmas pilniem vārdiem un aicinājumiem nekad nebaidīties savā dzīvē uzsākt ko jaunu, pasākumu papildināja arī pasākuma īpašais viesis, divkārtējais Latvijas čempions motokrosā, labākais Baltijas FMX pilots Mārtiņš Aleksandrovičs, kurš pats ir dzimis Daugavpilietis.

 Pasākumā piedalījās arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, kurš pieļauj, ka šis notikums varētu būt pirmais solis kartingu trases atjaunošanai Daugavpilī. Savulaik kartings šeit bijis ļoti populārs sporta veids, taču ar laiku tā popularitāte ir krietni mazinājusies. Cerēsim, ka pilsētas iedzīvotāju un kartinga sporta veida cienītāju atbalsts palīdzēs projektam ātrāk virzīties uz priekšu! 


Fotogalerija


Sagatavoja:
Māra Some
Sabiedrisko attiecību daļa

« atpakaļ