Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Daugavpils Būvniecības tehnikumā norisinājās "Jaunais Profesionālis 2016"

13.04.2016

Divu dienu garumā, 7. un 8. aprīlī Daugavpils Būvniecības tehnikumā sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru tika rīkots Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss ceļu būves profesijā „Jaunais profesionālis 2016”. Par labākā jaunā profesionāļa titulu sacentās 12 Latvijas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no trīs mācību iestādēm.

Pirms konkursa jaunieši bija sagatavojuši mājasdarbu – prezentāciju par būvdarbu tehnoloģijām (tranšeju rakšanu, šķembu kārtas izbūvi, salnoturīgā slāņa izbūvi un betona apmaļu iebūvi). Dalībnieku galvenais uzdevums bija tehnikumam blakus esošā celiņa sagatavošana bruģakmens ieklāšanai. Konkursa rīkotāji un dalībnieki izteica gandarījumu par to, ka pirmo reizi konkursa ietvaros bija iespēja strādāt reālos darba apstākļos, nevis imitētā darba vidē.

Būvniecības materiālus un balvas konkursa dalībniekiem bija sarūpējuši SIA “Binders”, SIA “Cemex”, SIA “STRABAG”, SIA “CRAMO”, SIA “LBMD”, SIA “Ošukalns” un SIA “Saldus Datoru Serviss”. Paldies sakām arī  Ceļu būves projektu uzņēmuma SIA “IMU birojs” valdes loceklei I.Mežolei-Untei,  VISC Tālākizglītības un projektu vadītājas vietniecei Dacei Ozoliņai, SIA “Sinots” valdes loceklim Alvim Stonim un biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” izpilddirektoram Zigmāram Brunavam.

Par labākajiem ceļu būvnieka profesijā tika atzīti PIKC Saldus tehnikuma audzēkņi Kristaps Pietuška un Krists Zommers. Otro vietu ieguva PIKC Smiltenes tehnikuma izglītojamie Toms Skranda un Rimants Kalniņš, savukārt PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi Gatis Kusiņš un Mārtiņš Vilcāns ieguva godpilno trešo vietu. 

Jauno profesionāļu meistarības konkurss tika rīkots, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, popularizētu ceļu būvniecības nozari un veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Fotogalerija

 Video

Par konkursu "Latgales Laiks" 12.aprīļa numurā

Sagatavoja:
Māra Some
Sabiedrisko attiecību daļa.

 

« atpakaļ