Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

SIA AEROC pārstāvji Daugavpils Būvniecības tehnikumā

05.02.2016
  28.janvārī PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikumā Būvniecības nodaļas skolotājiem un izglītojamajiem notika teorētiskās un praktiskās apmācības par gāzbetona izstrādājumiem un tā ražotājiem - AEROC.

Semināru vadīja SIA AEROC pārstāvis Ainārs Kacens. Šis ir pirmais no būvuzņēmuma “SAKRET” rīkotajiem semināriem, kuri pavisam DBT būs vienpadsmit. Semināra laikā audzēkņi un skolotāji piedalījās gāzbetona bloku uzstādīšanā un savienošanā, izmantojot tam paredzētos materiālus, darbarīkus un palīglīdzekļus. Topošajiem mūrniekiem bija iespēja praksē pielietot jauniegūtās zināšanas un speciālista vadībā parādīt savas prasmes.

 

Gāzbetona izstrādājums ir akmens materiāls ar porainu struktūru, kura izgatavošanas tehnoloģijas principi atklāti 1920-30-jos gados Somijā un Zviedrijā.

Šodien gāzbetona izstrādājumu ražošanas tehnoloģijas un iekārtas ir milzīgi attīstījušās, vēl spēcīgāk izceļot šī materiāla unikālās īpašības – vieglumu un tajā pašā laikā izturību, kas ļauj vienā materiālā apvienot ļoti labas siltumīpašības un arī konstruktīvās materiāla īpašības. Gāzbetona izejvielas ir dabīgie materiāli – cements, kaļķis un smalki samaltas kvarca smiltis.

AEROC (light as air, hard as rock) ir ekoloģiski tīrs materiāls, kas nesatur un neizdala kaitīgas vielas. Tas ir vieglākais būvniecībā izmantojamais akmens materiāls, kas ir pietiekami izturīgs vairāku stāvu ēku nesošo sienu būvniecībai. Materiāls ir ļoti viegli lietojams, tam ir augsta uguns izturība.

Uzsākot savu darbību 2001.gadā, gāzbetona ražotājs AEROC atvēra savu pirmo rūpnīcu Igaunijā. Pateicoties kvalitatīvajai produkcijai, AEROC ir guvusi lielu popularitāti un tiek izplatīta Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Krievijā un Polijā.


Fotogalerija


Sagatavoja:

Māra Some
Sabiedrisko attiecību daļa

« atpakaļ