Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Ekskursija Turaidas muzejrezervātā

 
2015.gada 28.oktobrī PIKC “Daugavpils būvniecības tehnikums” Būvniecības nodaļas 1 - 15 un 4 – 15 grupas brauca mācību ekskursijā uz Siguldu. Ekskursijas mērķis: iepazīties ar Turaidas muzejrezervāta nozīmīgakajiem objektiem, izpētīt Latvijas viduslaiku arhitektūru un tās stilus, arhitektūras celtņu daudzveidību, novērtēt to vēsturisko nozīmību. Izpētot Latvijas kultūru un tradīcijas, audzināt izglītojamajos patriotismu, saliedēt grupu izglītojamos brauciena laikā, veidojot kopības sajūtu.
            Turaidas muzejrezervāts ir Gaujas Nacionālā parka ainavas sastāvdaļa, kas ik gadu piesaista viesu uzmanību, tas parāda latviskās dzīvesziņas attīstību un vispārcilvēciskās vērtības ar tūkstošgadē uzkrāto reģiona un Turaidas vēsturiskā centra dabas un kultūras mantojumu. Turaidas vēsturiskā centra dabas un kultūras pieminekļus iedala četros kompleksos objektos:
  • Turaidas pilskalns ar lībiešu koka pils pamatiem un Turaidas mūra pils ar priekšpils zonu;
  • Turaidas Baznīckalns ar kapsētu, Turaidas Rozes kaps, Turaidas baznīca un ar valsts aizsargājamo dabas objektu - liepu;
  • Turaidas muižas apbūves centrs ar seno priekšpils nocietinājumu - dīķu sistēmu;
  • Senā Gaujas lībiešu apmetnes vieta ar Tautasdziesmu parku.
 
            Iepazīstot šos četrus objektus, tālāk audzēkņi ar grupu audzinātajiem, devās  apskatīt Siguldas alas: Gūtmaņa alu, tā ir lielākā ala Baltijā - 18,8 m dziļa, 12 m plata, 10 m augsta, Mazo alu, kas 20. gs. sākumā saukta arī par Revolūcijas alu. Alā izplūst vairāki avoti, kas veido strautu.
 
            Kad ekskursija tuvojās noslēgumam, audzēkņi ieraudzīja panorāmas ratu un nevārēja atteikties no brauciena. No Panorāmas rata pavērās skaists skats uz Gaujas senleju un Siguldas pilsētu. 1 – 15 grupas  izglītojamie nolēma nobraukt ar krēsla pacēlāju, kas ir pirmais un modernākais Baltijā. Brauciens noslēdzās ar skaisto un neatkārtojamo Latvijas dabas skaistumu.
 
Grupas 1-15 audzinātāja Ludmila Bogačova,
grupas 4-15 audzinātāja Inna Koluža.

Fotogalerija
« atpakaļ