Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Erasmus+ programmas projektu izaicinājumi un risinājumi

26.11.2020
 

Pašreizējā situācija pasaulē ietekmē esošo un nākotnē plānoto Erasmus+ programmas aktivitāšu īstenošanu. Eiropas Komisijas prioritāte ir gādāt par Erasmus+ dalībnieku drošību, vienlaikus ievērojot visus valsts līmeņa piesardzības pasākumus. Palīdzot programmu dalībniekiem vieglāk pārvarēt Covid-19 izplatības dēļ radītās sekas, Eiropas Komisija turpina meklēt risinājumus, lai pielāgotos situācijai, piemēram, vienkāršojot noteikumus un procedūras.

Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļas darbinieces 26. novembrī piedalījās Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā tematiskā monitoringa tiešsaistes seminārā “Digitalizācijas instrumenti izglītībā: izaicinājumi un risinājumi Erasmus+ projektos”, kura mērķis bija sekmēt projektu īstenošanas kvalitāti un ietekmi. Seminārā piedalījās Latvijas Erasmus+ stratēģisko partnerību un mobilitātes projektu īstenotāji, kuriem ir aktuāli dažādi ar virtuālo sadarbību un virtuāliem risinājumiem saistīti jautājumi gan projektu īstenošanas, gan projektu tematikas kontekstā.  Semināra laikā tika apspriestas iespējas organizēt starptautiskās mobilitātes virtuālajā vidē, kā arī t.s. “jauktās mobilitātes” (angl. “blended mobilities”), kad projekta dalībnieki dodas uz ārvalstīm un  pašizolācijas periodā aktivitātes tiek īstenotas attālināti, bet tam noslēdzoties darba process norisinās klātienē.

Lai īstenotu Erasmus+ programmas aktivitātes pašreizējā situācijā ir nepieciešams izmantot dažādus digitālos rīkus. Semināra laikā tika apspriestas Trello izmantošanas iespējas projekta uzraudzības un vadības pasākumu īstenošanai, MS Teams izmantošana ikdienas komunikācijai un Moodle platforma kā rīks mācību materiālu apkopošanai un ieviešanai ikdienas izglītības procesā. Semināra noslēgumā VIAA pārstāvji uzsvēra to, ka Erasmus+ programmā iesaistītajiem ir jāapzinās, ka programmas aktivitātes nevarēs īstenot tā, kā iepriekš bija pieņemts un aicināja meklēt savai situācijai piemērotāko risinājumu.

Daugavpils Būvniecības tehnikums Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības projekta “Videi draudzīgas (zaļās) apmācības izstrāde būvniecības nozares speciālistiem” ietvaros jau organizēja būvniecības speciālistu pasniedzēju apmācības tiešsaistē un nākotnē tiek plānots arī citas Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektu aktivitātes īstenot virtuālajā vidē.

 

Sagatavoja:

Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļa

projekti@dbt.lv

« atpakaļ