Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Jauno profesionāļu meistarības konkurss “Ceļu būve”

07.10.2020
 

No 6. līdz 7. oktobrim Saldus tehnikumā sacentās topošie ceļu būves nozares speciālisti nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Ceļu būve”.

 

Konkursu rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un CBF SIA “BINDERS”, kas novēroja un pārbaudīja dalībnieku teorētiskās un praktiskās prasmes, tie bija projektu vadītāji Romāns Gabrusenoks un Armands Sams, kā arī SC grupa projektu vadītājs Edgars Brūveris.

 

Konkursā piedalījās deviņi konkursanti no Smiltenes tehnikuma, Saldus tehnikuma un Daugavpils Būvniecības tehnikuma, kuri uzdevumus veica komandās pa trīs. Daugavpils Būvniecības tehnikumu pārstāvēja Vadims Petrovs, Maksims Maksimovs un Arturs Andrijevskis, iegūstot 59,67 punktus un konkursā – trešo vietu.

 

Divu dienu garumā konkursanti nozares ekspertiem pierādīja savas prasmes bruģa segumu ieklāšanā, kuru paši iepriekš izlīdzināja, noteica grunts granulometrisko sastāvu un pārbaudija bitumena konsistenci ar adatas penetrācijas metodi un pielietojot savas matemātiskās prasmes aprēķināja Losandželosas koeficientu. Nozares eksperti vērtēja dalībnieku mērījumus ar optisko nivelieri, praktiskās un teorētiskās zināšanas, izmantojamo iekārtu un rokas instrumentu lietošanā, kā arī zināšanas par darba aizsardzību, spēju atpazīt būvniecības tehniku un to pielietošanu.

 

 

Avots:

https://viaa.gov.lv/

Fotogalerija (Valsts izglītības attīstības aģentūra)

Sagatavoja:

Profesionālās izglītības skolotājs Mārtiņš Vilcāns

« atpakaļ