Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Brauciens uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju un Melngalvja namu

14.10.2020
 

2020.gada 14.oktobrī, Daugavpils Būvniecības tehnikuma 1-03 grupas „Interjera dizainera asistenti” izglītojamie programmas „Latvijas skolas somas ietvaros” apmeklēja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju un Melngalvja namu.  

Aizraujošā gida pavadībā, izglītojamajiem bija iespēja ielūkoties mākslas pasaulē, kuru ir darinājuši Latviešu mākslinieki. Gids arī sniedza informāciju par Muzeja vēsturi un tā izveidi, no kurienes ir atvesti mākslas darbi, trauki, mēbeles un juvelierizstrādājumi.

Topošajiem interjera noformētājiem bija iespēja iegūt daudz jaunas un noderīgas informācijas par dažādiem interjera dizaina elementiem, stiliem un to pielietojumu.

Ekskursijas noslēgumā izglītojamajiem tika dots uzdevums izveidot sev izvēlētai dizaina precei biznesa plānu, un uzzīmēt logo, pēc tam skolēni pāros prezentēja savus darbus.

Nākamā vieta, kuru topošajiem interjera noformētajiem bija iespēja apmeklēt ir Melngalvja nams. Garāmejot namam skolēni jau no ārpuses apbrīnoja tā izsmalcināto arhitektūras stilu. Atraktīvais gids Kārlis Melngalvis iepazīstināja ar melngalvja nama telpām, sākot no pagraba, līdz pat zelta zālei, kur tiek rīkotas balles, un viesi ir tērpušies izsmalcinātā apģērbā un laižas kopīgā deju solī.

Pagrabā tika izstāstīta ēkas vēsture, ka tā bija sagrauta un uzspridzināta un uzcelta no jauna, un kā ir radies šī nama nosaukums. Pagrabā audzēkņiem bija iespēja pašiem izkalt monētu, kuru varēja ņemt kā piemiņas suvenīru uz mājām. Savukārt, stiprā dzimuma pārstāvim bija iespēja iejusties kā īstam Melngalvja karavīram, jo tika piemērīts tērps, kurš svēra 20 kilogramus.

Izglītojamie bija pārsteigti par nama interjeru, jo sienas rotāja gleznas apzeltītos rāmjos, uz griestiem ir zīmējumi, kuri neatstāja vienaldzīgu nevienu.

Noslēgumā, turpat Melngalvja namā, izglītojamie apmeklēja 5D kino, kurā bija attēlota ekskursija pa Rīgu ar dažādiem specefektiem, kas padarīja skatīšanos vēl aizraujošāku. Kopumā topošie Interjera noformētāji bija gandarīti par pavadīto dienu. Sniegtā informācija un zināšanas par redzēto Rīgas arhitektūru noderēs mācību priekšmetos, kuros nepieciešams atainot dažādus mākslas un dizaina elementus un stilus.


Fotogalerija
 

Sagatavoja

Sarmīte Meļnikova

Profesionālās izglītības skolotāja

 

« atpakaļ