Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Ekskursija uz Alūksni programmas „Skolas soma” ietvaros

06.10.2020
 

Latvija ir skaista zeme! Par to pārliecinājās grupas 2-02a izglītojamie un skolotājas Nadežda Solovjova un Iveta Kriškijāne, dodoties ekskursijā uz Alūksni, lai apmeklētu Dabas muzeju “Vides labirints”,  gūstot informāciju par dažādām norisēm, procesiem dabā un dabas daudzveidību. „Uzzinājām kovārņa Žaņa jautros piedzīvojumus, kādi ieži un minerāli ir uz planētas Zeme. Tirkīzzili un tumši zili, spilgti zaļi, balti, dzelteni un sarkani – tik dažādās un košās krāsās iemirdzējās minerāli, kad  tos izgaismoja ar ultravioleto gaismu. Mūsu uzmanību piesaistīja ahāti - minerāli, kuros daba izveidojusi vienreizējus un neatkārtojamus ornamentus, figūras un attēlus. Šie ahātu paraugi ir apkopoti no dažādām pasaules vietām. Mūsu ceļojums turpinājās, apmeklējot Jaunlaicenes muižas muzeju, kur paši savām acīm ieraudzījām baronus un baroneses, kas kādreiz dzīvojuši Jaunlaicenes muižas teritorijā” stāsta, skolotāja Iveta Kriškijāne.

Muzeja pamatekspozīcijā ir apkopoti bagātīgi vēstures materiāli par baronu Volfu dzimtu, Jaunlaicenes muižas vēsturi un  izvietots kādreizējās kungu mājas makets. Šīs iegūtās zināšanas tika izmantotas piedaloties spēlē, pildot dažādus uzdevumus, ko bija sagatavojuši muzeja darbinieki, tādējādi nostiprinot zināšanas Latvijas vēsturē un literatūrā.

Ceļojums pa Latviju ir brīnišķīgs veids kā iepazīt dzimto zemi.  Grupa to veiksmīgi izdarīja un kārtējo reizi pārliecinājās, ka paplašinot savu redzesloku paši kļūstam bagātāki!

 

   


Sagatavoja:

Iveta Kriškijāne,

Grupas 2-02a audzinātāja

« atpakaļ