Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Norisinājās praktiskais seminārs “Modernās iekārtas un aktuālās tehnoloģijas sausajā būvē”

13.10.2020
 

2020.gada 7.-8.oktobrī Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika praktiskais seminārs “Modernās iekārtas un aktuālās tehnoloģijas sausajā būvē”. Seminārā klātienē un attālinātajā režīmā Zoom platformā piedalījās Būvniecības nodaļas profesionālās izglītības skolotāji. Semināru vadīja Knauf, PFT un TapeTech zīmolu pārstāvji Latvijā. Divu dienu garumā sausās būves darbnīcās skolotājiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar modernām špaktelēšanas iekārtām un instrumentiem, kā arī praktiski darboties ar tām, iesaistoties rīkotajās meistarklasēs.

Vācijas koncerns „Knauf”, kas ir viens no tirgus līderiem sausās būves materiālu ražošanā, jau pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados sāka izstrādāt profesionālas apmešanas un špaktelēšanas iekārtas, lai atvieglotu un padarītu mazāk darbietilpīgus ēku apmešanas un špaktelēšanas darbus. Tirgū šīs iekārtas ir pazīstamas kā PFT špaktelēšanas tehnika. Semināra laikā PFT tirdzniecības pārstāvis Baltijā Mārtiņš Moruzs ir iepazīstinājis skolotājus ar multifunkcionālās špaktelēšanas iekārtas PFT Swing airless pielietojumu un darbības principiem. Savukārt, ilggadējs SIA „Knauf” akadēmijas praktisko apmācību meistars Ēriks Tolčanicins novadīja meistarklasi gatavo špakteļmasu izstrādē ar PFT iekārtu, kā arī veica praktisko demonstrējumu darbam ar špaktelēšanas tepes vadotni Knauf Hopper. Semināra dalībniekiem tika sniegta informācija par aktuālajiem Knauf špaktelēšanas materiāliem un sistēmām. Skolotāji aktīvi piedalījās diskusijās par špaktelēšanas kompetenču pielietošanu praksē, dalījās pieredzē, tādējādi pilnveidojot zināšanas par sausās būves aktualitātēm un mūsdienu tehnoloģijām.

Semināra otrajā dienā ASV zīmola TapeTech pārstāvis Latvijā Haralds Zeidmanis novadīja paraugdemonstrējumu ģipškartona šuvju aizdarē ar TapeTech instrumentiem. TapeTech špaktelēšanas rīki ir plaši pazīstami Ziemeļamerikas kontinentā un pēdējos gados sāk iekarot arī Eiropas tirgu. Šie mehāniskie rīki palīdz uzlabot apdares darbu ātrumu vairākas reizes un īpaši piemēroti izmantošanai lielajos sausās būves darba objektos. Seminārā laikā skolotāji varēja praktiski darboties un apgūt TapeTech instrumentu darbību, pirmkārt, strādājot ar automātisko šuvju aizpildītāju jeb „bazuku”, kas vienlaicīgi iestrādā papīra šuves lenti ar špaktelēšanas tepi ģipškartona savienojuma šuvēs.

Skolotāji atzina, ka iegūtās zināšanas un prasmes darbā ar modernām špaktelēšanas iekārtām palīdzēs veikt sausās būves darbus kvalitatīvāk, ar lielāku ātrumu, kā arī uzlabos mācību saturu. Dalība šāda veida profesionālās pilnveides semināros paaugstina Daugavpils Būvniecības tehnikuma profesionālās izglītības skolotāju kompetences un nodrošina tehnikuma audzēkņiem kvalitatīvas un Eiropas tirgū konkurētspējīgas profesionālās izglītības iegūšanu.

Meistarklasēs izmēģinātās iekārtas Daugavpils Būvniecības tehnikumam  ir piegādājis SIA „Reaktīvs” projekta SAM 8.1.3. ietvaros. Aprīkojums paredzēts praktiskajām mācībām slēgta poligona darbnīcu jaunbūvē. Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļa pateicas SIA „Reaktīvs” vadītājam Gundaram Zariņam par kvalitatīvo preču piegādi un sadarbību praktiskā semināra rīkošanā.

Fotogalerija

 

Semināra programmu sk. šeit  

Vairāk par SAM 8.1.3. sk. šeit   


Sagatavoja:

Jekaterīna Kuzminova

Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļa

projekti@dbt.lv

« atpakaļ