Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Ekskursija uz Rīgas Motormuzeju Skolas somas ietvaros

30.09.2020
 

30.09.2020. Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Daugavpils Būvniecības tehnikuma grupas 1-02 audzēkņi (automehāniķi) devās rudens ekskursijā, kuras laikā apmeklēja Rīgas Motormuzeju un Latvijas Dzelzceļa muzeju.

Rīgas Motormuzejā, kas ir Baltijā lielākais, daudzveidīgākais un tehnoloģiski modernākais spēkratu muzejs, tika dota iespēja iejusties zinātnieku ādā, veicot dažādus eksperimentus un  izzināt muzeja ekspozīciju kopā ar profesionālu muzeja gidu, ka arī pievēršot uzmanību būtiskākajām Latvijas un pasaules autobūves pērlēm. Bija iespēja piedalīties tehniski radošajā darbnīcā "No kvēlspuldzes līdz elektroauto", gan izzinot elektrības izgudrošanas vēsturi, gan pamēģinot  iejusties Edisona lomā un izveidot elektrisko spuldzīti, kā arī noskaidrojot, kāpēc elektrību ražo ābols un citrons.  Ekskursijā pa muzeju bija iespēja iepazīties ne tikai ar muzeja unikālajiem spēkratiem, bet arī ar dažādām multimediju aktivitātēm.

Pēc tam topošie automehāniķi apmeklēja Dzelzceļa muzeju, kura ekspozīcijas Rīgā sniedz ieskatu dzelzceļu vēsturē Latvijā un lepojas ar plašāko platsliežu Ritekļu kolekciju Baltijā!

Apmeklējot muzeju ikvienam bija iespēja gūt ceļojuma sajūtas, uzzināt kā vada vilcienu kustību un darbojas dažādas ierīces.

Gide interesanti pastāstīja par to, ka Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs ir dibināts 1994. gadā. Muzeja misija ir radīt izpratni un veidot pozitīvu attieksmi par dzelzceļa nozari, tās attīstību, tai raksturīgo priekšmetisko vidi, darba prasmēm un tradīcijām Latvijas teritorijā laika posmā no 19. gadsimta.

Ļoti interesanta un izzinoša ekskursija!


Fotogalerija
 

Sagatavoja:

Nataļja Leončuka,

1-02 grupas audzinātāja 

« atpakaļ