Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Pirmais kurss – pārmaiņu laiks audzēkņiem

24.09.2020
 

Šajā mēnesī tehnikuma 1. kursa audzēkņiem notiek adaptācija jaunā vidē, viņiem sākas jauns mācību posms. Šajā periodā mainās viņu sociālā vide, mācību principi un prasības, uzskati un vērtības. Psiholoģisko labsajūtu un komfortu jaunā mācību iestādē (tehnikumā) nosaka daudzi faktori: audzēkņa personības īpašības, spēja ātri adaptēties, uzvedības īpatnības un spēja veidot un uzturēt pozitīvas attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Līdz ar to, viens no svarīgākiem brīžiem adaptācijas procesā ir efektīva iekļaušanās savas grupas kolektīvā, spēja veidot draudzīgas attiecības un spēja komunicēt ar citiem. Lai atvieglotu šo procesu mēs varam izmantot dažādas metodes. Viena no tām ir praktiskā spēle “Aplis attiecībām” (no www.uzvediba.lv). Kopā ar grupas 1-23 audzēkņiem šī spēle tika izmēģināta audzināšanās stundā, kura bija vērsta uz adaptācijas novērošanu. Spēles laikā audzēkņiem bija iespēja tuvāk iepazīties vienam ar otru, uzzināt kaut ko jaunu un interesantu par saviem grupas biedriem (piemēram, atbildot uz jautājumiem: “Kā tu izvairies no sarežģītām situācijām?”, “Kāds tu esi patiesībā?”). Šāds atklātais sarunu aplis palīdz ātrāk un efektīvāk saliedēt grupu, novērot kādas saskarsmes īpatnības ir katram audzēknim.

Secinājums: ja audzēknis emocionāli labvēlīgi jūtas savā grupā (kolektīvā), tad viņš vairāk tiecas pēc pašizpausmes, zināšanām un augstām sekmēm.

Paldies 1-23 grupas audzinātajai N. Naglei un grupas audzēkņiem par piedalīšanos pasākumā.

Spēle “Aplis attiecībām” atrodas tehnikuma bibliotēkā un katrs skolotājs ir aicināts to izmantot kā metodisko materiālu audzināšanas nodarbību vadīšanai.

 

Sagatavoja: psihologs J. Stičinskis

  

« atpakaļ