Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Profesionālās izglītības skolotāju apmācības zaļās būvniecības pasniegšanā

25.09.2020
 

21.-25. septembrī norisinājās īstermiņa kopīgas personāla apmācības tiešsaistē, kas tika īstenotas Eiropas Savienības Erasmus+ programmas KA2 stratēģiskās partnerības projekta “Videi draudzīgas (zaļās) apmācība izstrāde būvniecības nozares speciālistiem” ietvaros. Apmācības organizēja Jervas apriņķa Profesionālās apmācības centrs (Igaunija) un sadarbībā ar Viļņas Jeruzalemes darba tirgus mācību centru (Lietuva), Lietuvas Būvnieku asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju un Daugavpils Būvniecības tehnikumu. Apmācībā piedalījās profesionālās izglītības skolotāji: Aleksandrs Boginskis, Edgars Ļehovs, Jurijs Dobrovoļskis kopā ar projekta koordinatori Jekaterīnu Kuzminovu.

Apmācību laikā dalībniekiem bija iespēja noklausīties Lietuvas Būvnieku asociācijas Kompetenču novērtēšanas nodaļas vadītāja Robertas Enciusa lekciju-semināru par ilgtspējīgu būvniecību, zaļās būvniecības un renovācijas  (Igaunija) speciālista Rainera Eidemillera lekciju par ilgtspējīgu renovāciju. Notika arī praktiskas darbnīcas, kuru laikā tika izstrādāti mācību materiāli (prezentācijas), pārbaudes darbi un veikti citi patstāvīgie darbi. Jervas apriņķa Profesionālās apmācības centra skolotāji bija sagatavojuši prezentāciju un videoierakstu par infiltrāta attīrītāja rekonstrukciju Väätsa poligonā.

Daugavpils Būvniecības tehnikuma skolotāji atzina, ka iesaiste projektā ir likusi viņiem vairāk aizdomāties par ilgtspējīgu dzīvesveidu un ilgtspējības principu izmantošanu savā profesionālajā darbībā. Iegūtās idejas un izveidotie mācību materiāli palīdzēs arī uzlabot mācību stundu kvalitāti.

Plašāku informāciju par projektu, lūdzu skatīties šeit

 

Sagatavoja:

Jekaterīna Kuzminova

Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļa

projekti@dbt.lv

« atpakaļ