Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Mācību ekskursija uz Raiņa māju Berķeneļos

16.09.2020
 

16. septembrī notika mācību ekskursija ,,Latvijas Skolas somas” ietvaros grupai 1-23  uz Raiņa māju Berķeneļos. Ekskursijas mērķis bija radīt interesi par Raiņa dzīvi un daiļradi, padziļināt skolā apgūtās zināšanas par dzejnieku.

Topošie inženierkomunikāciju tehniķi neformālā gaisotnē ar interesi klausījās stāstījumā par Pliekšānu ģimeni, Raiņa dzīvi un daiļradi.

Ekskursijas vadītāja, tērpusies 19.gs.b. apģērbā, tēloja Raiņa māsu Līzi un mammu Dārtu. Viņa stāstīja par Pliekšānu ģimenes dzīvi Berķenelē, lasīja dzeju, rādīja Berķeneles mājā tapušās animācijas filmas un video sižetus par Raiņa māju.

Izmantojot Raiņa dzeju, ekskursijas vadītāja vadīja rotaļas un uzdeva veikt dažādas izzinošas darbības – salikt puzli, atrisināt krustvārdu mīklu utt. Ekskursijas vadītāja stāstīja ne tikai par Raiņa literāro darbību, bet arī par Jāņa Pliekšāna skolas gaitām, kur topošais dzejnieks mācījās dažādus mācību priekšmetus. Informācija par Pliekšānu dzīvi tika stāstīta neatrauti no tā laika vēsturiskā konteksta, skolēni uzzināja par Raiņa aizraušanos ar antīko kultūru, viņa interesi par dabaszinībām un tēlotājmākslu.

Tālāk pusmuižas apmeklētāji devās uz Berķeneles Radošo dārzu, kur katram mākslas objektam ir savs tapšanas stāsts – visi tika veidoti Raiņa dzīves un daiļrades iespaidā.

Pēc stāstījuma par Pliekšānu ģimeni audzēkņiem tika  piedāvāts piedalīties vēstuļu rakstīšanas  darbnīcā.

Sagatavoja: vispārējās vidējās izglītības skolotāja N.Nagle

Fotogalerija « atpakaļ