Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Daugavpils Būvniecības tehnikumā veiksmīgi novadīts vebinārs inženieriem “Būvju elektroinstalācijas mērījumi atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem Nr.238, dokumentācijas sagatavošana”

02.07.2020
 

Daugavpils Būvniecības  tehnikumā 2020. gada 2. jūlijā tika novadīts  vebinārs “Būvju elektroinstalācijas mērījumi atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem Nr.238, dokumentācijas sagatavošana”     sadarbībā ar SIA “CMB Inženieru kompetences centrs”.

Vebināru vadīja SIA “CMB Inženieru kompetences centrs” vieslektors, SIA “ILERDA” elektrotehniskās laboratorijas vadītājs, elektroinženieris, spriegumaktīvo darbu apmācību vadītājs Olivers Lapčinskis. Vebinārā piedalījās  34 inženieri no Rīgas, Ķekavas, Olaines, Jūrmalas, Jelgavas, Dobeles, Saldus, Smiltenes, Talsiem, Gulbenes, Jēkabpils, Daugavpils, Rēzeknes, Ogres, Aizkraukles, Valkas, Ērgļiem, kā arī vebinārā piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes lektori. Vebināra mērķis bija nodrošināt dalībniekus ar informāciju par elektroinstalācijas mērījumu veikšanu atbilstoši MK noteikumu prasībām, mērījumiem nepieciešamajiem mēraparātiem un pareizu to pielietojumu, kā arī  dokumentācijas sagatavošanu, pareizas mērījumu rezultātu analīzes un secinājumu izdarīšanas principiem. Vebināra programmā bija apskatītas tādas tēmas kā mērījumu veidi, instalācijas mērījumi, zibensaizsardzība, dokumentācijas sagatavošana, tika demonstrēts praktiskais darbs un attālināti tika iesaistīti vebināra dalībnieki. Dalībnieki aktīvi piedalījās vebinārā, uzdeva jautājumus sarakstē un saņēma no lektora atbildes uz jautājumiem. Tēma ir ļoti aktuāla, jo neatbilstoša elektroinstalācija rada ugunsgrēka izcelšanās risku vairāku iemeslu dēļ, kuru lektors arī vebināra laikā ieskicēja dalībniekiem. Lai izvairītos no administratīvajiem pārkāpumiem, un maksimāli samazinātu ugunsgrēka risku, ko var izraisīt elektroinstalācijas, nepieciešams veikt regulāru elektroinstalāciju pārbaudi atbilstoši normatīvo aktu prasībām, piesaistot sertificētus speciālistus.

Par dalību vebinārā inženieri saņēma apliecinājumus, kuri derīgi profesionālās pilnveides kredītpunktu piešķiršanai būvspeciālistu sertifikācijas iestādēs.

Nākamais vebinārs “Būvju Informācijas Modelēšanas Tehnoloģijas: Tāmes un naudas plūsma ” norisināsies 2020. gada 20. augustā.

Kontaktinformācija:

Daugavpils Būvniecības tehnikums

Pieaugušo izglītības centra vadītāja

Jeļena Fedosejeva

tālr. 24400776, e-pasts: jelena.fedosejeva@dbt.lv

« atpakaļ