Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Tehnikums paplašina izglītības programmu īstenošanas vietas

09.06.2020
 

No 1.jūlija bijušais Višķu lauksaimniecības tehnikums, kurš pēdējos piecus gadus darbojās Malnavas koledžas paspārnē, turpinās darbu kā profesionālās izglītības kompetences centra “Daugavpils Būvniecības tehnikums” izglītības programmu īstenošanas vieta “Višķi”. Daugavpils novada domes 4. jūnija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums lauzt sadarbības līgumu ar Malnavas koledžu un slēgt sadarbības līgumu ar Daugavpils Būvniecības tehnikumu, kurš turpmāk īstenos profesionālo izglītību Daugavpils novadā.

Ir izsludināta uzņemšana jaunajam 2020./2021.m.g. pusotra gada izglītības programmās Augkopība  (kvalifikācija - Augkopības tehniķis) un Lauksaimniecības tehnika (kvalifikācija – Lauksaimniecības tehnikas tehniķis), kurās uzņem jauniešus pēc vidējās izglītības iegūšanas.

I.Ostrovska uzsver, ka lauksaimniecībai nākotnē ir ļoti liela nozīme, tāpēc ir svarīgi gatavot speciālistus, pēc kuriem Latvijā ir liels pieprasījums, piemēram, spēkratu mehāniķus un lauksaimniecības mehanizācijas tehniķus, kā arī attīstīt lauksaimniecības tehnikas un spēkratu remontu. “Domāju, ka pievērsīsimies arī ekoloģijai, ir piedāvājums valsts līmenī gatavot speciālistus ekoloģijas jomā. Vēlamies piedāvāt daudz interesantu programmu,” saka I. Ostrovska. Pēc Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktores teiktā, tiks meklēta iespēja piesaistīt darbam jaunajā struktūrvienībā arī esošos pedagogu un tehniskos darbiniekus, nodrošinot konkurētspējīgu algu.

Informācija apkopota pēc https://www.daugavpilsnovads.lv/

« atpakaļ