Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika vebinārs būvinženieriem "Būvju informācijas modelēšanas tehnoloģijas: LVS 1052:2018 BIM terminoloģijas standarts"

03.06.2020
 

Daugavpils Būvniecības  tehnikumā 2020. gada 3. jūnijā tika novadīts vebinārs “Būvju informācijas modelēšanas tehnoloģijas: LVS 1052:2018 BIM terminoloģijas standarts” sadarbībā ar SIA “CMB Inženieru kompetences centrs” un Būvniecības Industrijas digitalizācijas asociāciju.

Vebināru vadīja SIA “CMB Inženieru kompetences centrs” lektori - SIA “ITED” un Būvniecības Industrijas digitalizācijas asociācijas valdes locekļi Jānis Berķis un Igors Adlersbergs. Būvju informācijas modelēšana (BIM) izmantošana daudzos projektos kļūst par ikdienu un dažās pasaules valstīs jau par obligātu prasību.

CMB Inženieru kompetences centrs ir viens no vadošajiem būvniecības nozares mācību centriem Latvijā un piedāvā mūsdienīgas tehniskās apmācības dažādās jomās, tai skaitā 36 st. apmācības būvju informācijas modelēšanas (BIM) tehnoloģijās. 

BIM apmācības ir piemērotas visiem topošajiem un esošajiem būvniecības nozares speciālistiem un tiek īstenotas vairākos līmeņos. Vebinārā piedalījās būvinženieri, arhitekti, projektētāji, valdes locekļi, būvinspektori, eksperti, skolotāji, studenti. Apmācībās piedalījās 30 dalībnieki no Rīgas un Latgales reģiona, tai skaitā, no SIA ”REM PRO”, SIA “SELVA BŪVE”, SIA "GRAFCON", SIA “Valsts nekustamie īpašumi”, SIA “BM-projekts”,  SIA “TBS Baltija” , SIA “Citrus Solutions”, Jūrmalas pilsētas domes, kā arī Rīgas Tehniskā universitātes, Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Rēzeknes un Smiltenes tehnikumiem.

Vebināra mērķis bija nodrošināt dalībniekus ar būtisku informāciju par būvniecības informācijas modelēšanas standarta lietošanu, detalizācijas un informācijas līmeņiem, uzbūvējamības analīzi. Vebināra  programmas ietvaros tika likts akcents uz BIM terminu padziļinātu izskaidrošanu ar pielietošanas piemēriem, kas jāņem vērā, izstrādājot līgumus, standartus u.c. dokumentus, un kā pielietot praksē 4D un 5D BIM. Papildus tika aplūkoti jautājumi par detalizācijas un informācijas līmeņiem, lāzerskenēšanu un fotogrammetriju, kā arī tika novadīti praktiskie darbi ar programmatūras izmantošanu.

Par dalību vebinārā būvinženieri saņēma apliecinājumus ar 10 kvalifikācijas punktiem, kuri apliecina viņu kompetenci sertificētajā būvniecības jomā.

Nākamais vebinārs “Elektroinstalācijas mērījumi atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem Nr. 238, dokumentācijas sagatavošana” notiks 2020. gada 2. jūlijā.

Kontaktinformācija:

Daugavpils Būvniecības tehnikums

Pieaugušo izglītības centra vadītāja

Jeļena Fedosejeva

tālr. 24400776, e-pasts: jelena.fedosejeva@dbt.lv

« atpakaļ