Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika vebinārs būvinženieriem

24.04.2020
 

Reģistrācija

Vebināra programma


Daugavpils Būvniecības  tehnikumā 2020. gada 17. aprīlī tika novadīts pirmais vebinārs “Darba aizsardzības prasības, strādājot augstumā”.

Vebināru vadīja Daugavpils Universitātes vieslektore, Daugavpils Būvniecības tehnikuma profesionālās izglītības skolotāja, vecāka darba aizsardzības speciāliste, SIA IVEG valdes locekle Iveta Avotniece. Vebinārā piedalījās būvinženieri no Latgales reģiona, t.sk.,  SIA “REM PRO”, SIA” Nekustamie īpašumi”, SIA” Latgalija”, SIA "Gretta-V", SIA "WSH Solution", SIA “RCI Gulbene”, SIA "Spunģēni -Daugavieši", Krustpils novada būvvalde, kā arī darba aizsardzības speciālisti, profesionālās izglītības skolotāji, Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi. Vebināra mērķis bija nodrošināt ar informāciju par svarīgākajiem darba vides riska faktoriem būvniecības nozarē, iepazīstinot ar svarīgākajām problēmām, riska novērtējumu, risinājumiem un labo praksi par drošu darbu augstumā. Vebināra laikā dalībnieki iepazinās ar prasībām darbam augstumā un darba organizēšanā, kolektīviem un individuāliem aizsardzības līdzekļiem un to lietošanu, drošības prasībām, veicot darbu uz kāpnēm, lietojot sastatnes, veicot darbu uz jumtiem, izmantojot virves un stiprinājumus, nodarbināto apmācības jautājumiem, kā arī darba devēju un darbinieku rīcību COIVD-19 izplatības novēršanai būvobjektā. Tēma ir ļoti aktuāla  jo drošs darbs augstumā ir iespējams tikai tad, ja visas iesaistītās puses – ražotāji, iekārtu un aprīkojuma izplatītāji, darba devēji, darba aizsardzības speciālisti, nodarbinātie, darba aizsardzības kompetentās institūcijas un darba aizsardzības kompetentie speciālisti – veic savus pienākumus godprātīgi un ar nepieciešamo atbildību. Liela uzmanība vebinārā tika vērsta tieši atbildībai un sadarbībai visiem būvniecības procesa dalībniekiem, strādājot augstumā.

Par piedalīšanos vebināra būvinženieriem tika piešķirti 10 kvalifikācijas punkti, kuri apliecina viņu kompetenci sertificētajā būvniecības jomā.

Nākamais vebinārs  “BIM praktiskais pielietojums būvniecībā” notiks 2020. gada 12. maijā.

Kontaktinformācija:

Daugavpils Būvniecības tehnikums

Pieaugušo izglītības centra vadītāja

Jeļena Fedosejeva

Tālr. 24400776, e-pasts: jelena.fedosejeva@dbt.lv

« atpakaļ