Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Piesaki sevi

21.02.2020
 

21. februārī notika “Mans karjeras ceļš ir manās rokās!” cikla karjeras atbalsta nodarbība “PIESAKI SEVI!”. Daugavpils Būvniecības tehnikumā viesojās personāla atlases tīkla “Amrop” pētniece Signe Ikauniece, lai kopā ar jauniešiem atbildētu uz jautājumu – Kā man vislabāk būt konkurētspējīgam darba atlasē?

Pasākuma laikā jaunieši tika iepazīstināti ar personāla atlases tīkla speciālistu pieredzi – ko darba intervijās īpaši ņem vērā, kas ir tas, ar ko kandidāts var būt veiksmīgāks par citiem. Speciāliste iepazīstināja ar jaunāko biznesa pētījumu rezultātiem, to, kas darba tirgū šobrīd ir aktuāls, svarīgs un kādas izmaiņas gaidāmas tuvākajā laikā. Diskusiju veidā tika pārrunāta pirmā iespaida nozīmība: stāja, apģērbs, rokasspiediens, pārliecība, jautājumi darba devējam, patiesums, atbildība. Pārrunājot šīs lietas, kopā tika veikts secinājums, ka liela nozīmība ir tieši cilvēka personībai, kura jāveido ik dienu. Jaunieši, kā galvenās kvalitātes izcēla atbildību, patiesumu, iniciatīvu un spēju sevi prezentēt.

Runājot par darba interviju un gatavošanos tai, Signe ieteica meklēt atbildes uz trim jautājumiem:

  • Kas Tu esi?

Jauniešus aicināja pārdomāt savu stāstu, izvēles, radīt spēju pastāstīt par sevi. Pārdomāt, kādas ir katra aizraušanās un ko tās stāsta par cilvēku. Pie šī jautājuma aicināts arī pārdomāt savu karjeras plānu.

  • Kas ir viņi?

Izpētīt uzņēmumu uz kura vakanci pretendē. Iepazīties ar uzņēmuma kopējo darbību, vērtībām, juridisko stāvokli. Ja ir iespēja, satikt kādu, kurš jau ir šī uzņēmuma darbinieks un iepazīt uzņēmuma darba vidi no darbinieka puses.

  • Kāpēc mēs?

Pārdomāt, kāds pienesums būs uzņēmumam, ja tiks iegūta darba vieta tajā. Ko katrs var dot attiecīgajam uzņēmumam. Kāpēc izvēlēties tieši manu kandidatūru.

Noslēgumā tika kopīgi noskaidrots, ko labāk nedarīt darba intervijās, rādīti piemēri un izklāstīta personāla speciālista profesionālā pieredze.

Pasākums rīkots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

  

  

« atpakaļ