Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Noskaidroti labākie DBT metinātāji

19.02.2020
 

19.februārī Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika profesionālās meistarības konkurss “Labākais metinātājs”, kurā sacentās divpadsmit Daugavpils Būvniecības tehnikuma trīs struktūrvienību: Daugavpils, Jātnieku iela 87, IPĪV “Daugavgrīvas cietums”, Daugavpils, Lielā iela 1, IPĪV “Dagda”, Brīvības iela 3, Dagda, labākie topošie lokmetinātāji, no katras struktūrvienības 4 dalībnieki. Konkurss notika Jātnieku ielā 87 un IPĪV “Daugavgrīvas cietums”.

Konkurss notika ar mērķi apliecināt Daugavpils Būvniecības tehnikuma (DBT) audzēkņu profesionālās prasmes un zināšanas, veicināt profesionālās izglītības pievilcību sabiedrībā un noteikt kandidātus iespējamai dalībai jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2020.

Tehnikumā Metālapstrādes nodaļā konkurss tika rīkots pirmo reizi. Konkursa dalībnieki sākumā 40 minūtēs izpildīja teorētisko daļu, tika pārbaudītas konkursantu teorētiskās zināšanas metinātāja profesijā, tie bija 40 jautājumi uz kuriem tika dotas atbildes.

Tālāk sekoja konkursa praktiskā daļa, kura ilga 120 minūtes, kurā konkursanti, pēc noteikta rasējuma, metināja četras kontrolšuves, katru ne ilgāk par 30 minūtēm, ievērojot precīzas prasības katras šuves izpildē.

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs bija DBT Metālapstrādes nodaļas vadītājs Toms Plinte, priekšsēdētāja vietnieks – profesionālās izglītības skolotājs Jānis Keišs, žūrijas locekļi – profesionālās izglītības skolotājs Jurijs Umbraško un profesionālās izglītības skolotājs Voldemārs Mizāns. Žūrija ļoti precīzi un detalizēti vērtēja konkursantu metinātos paraugus un pārbaudīja teorētiskos testus.

Kā atzīmēja paši konkursanti, tad tāds konkurss dod iespēju katram audzēknim sevi novērtēt citu vidū, saprast, kas ir sacensību gars, kad arī nervus ir jāsavalda, jābūt gatavam izpildīt noteiktu uzdevumu. Konkursanti atzīmēja, ka tādus konkursus ir jārīko katru gadu, tas vēl vairāk dotu iespēju mācību laikā pārbaudīt savas spējas gatavojoties kvalifikācijas eksāmenam un būt gatavam strādāt darba tirgū izvēlētajā specialitātē.

Godalgoto pirmo vietu konkursā ieguva Deniss Zvorigins, otro vietu - Darius Zickus un trešo vietu IPĪV “Daugavgrīvas cietums” audzēknis Aleksejs Savičs.

Izsakām lielu paldies visiem konkursa dalībniekiem un pedagogiem, kas sagatavoja audzēkņus sacensībām, tas bija ieguvums visiem!

Sagatavoja:

Informācijas un metodiskā centra vadītāja Jolanta Savvina

Fotogalerija

« atpakaļ