Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Veiksmīgi noslēgusies Arhitektūras un dizaina nodaļas audzēkņu Erasmus+ mācību prakse Vācijā

18.02.2020
 
Divu nedēļu garumā no 2020.gada 2.februāra līdz 15.februārim Daugavpils Būvniecības tehnikuma 12 izglītojamie, topošie interjera noformētāji, interjera dizaina speciālisti un arhitektūras tehniķi, pilnveidoja savas praktiskās zināšanas un prasmes datorgrafikas projektēšanā Leipcigā, Vācijā. Jauniešiem tā ir otrā mācību prakse, pirmā Arhitektūras un dizaina nodaļas izglītojamo divu nedēļu prakse norisinājās pērn rudenī. Šoreiz kopā ar pirmā un otrā kursa audzēkņiem uz Leipcigu bija devusies profesionālās izglītības skolotāja Valentīna Siņakova.

Izglītojamo darba uzdevums mācību prakses laikā bija izveidot konkrētas divstāvu mājas interjera projektu, balstoties uz saņemtajiem datiem. Pateicoties iepriekš iegūtai pieredzei mācību praksē Vācijā, izglītojamie ātri iesaistījās darbā, veicot uzdevumam nepieciešamos  rasējumus datografikas projektēšanas programmā AutoCad, izpildot katra stāva rasējumus un atzīmējot nozīmīgas konstrukcijas projektētajā ēkā.

Savukārt, SketchUp programmā izglītojamie veica projektētās mājas 3D vizualizācijas, pārvēršot projektu krāsainā trīsdimensiju attēlā, kas ļauj skaidri redzēt, kā dzīvē izskatīsies vēl neeksistējošs projekts. Topošie arhitektūras tehniķi atspoguļoja jaunā projekta izskatu, savukārt topošie interjera noformētāji vizualizēja telpu noformējumu, piedāvājot mājai savu individuālu interjera dizainu. Katrs audzēknis pie sava projekta strādāja ar lielu atbildību un aizrautību. Vispirms rūpīgi tika izpētītas aktuālākās dizaina tendences, kas ļāva izglītojamajiem savu interjera projektu padarīt gan atbilstošu izvirzītiem uzdevumiem, gan estētiski pievilcīgu.

Paralēli darba procesam izglītojamajiem bija iespēja apmeklēt Leipcigas muzejus, tādā veidā iepazīstot ne tikai pilsētas kultūru un vēsturi, bet arī apskatot vietējo mākslinieku radošo darbību (piemēram, Grassi – etnogrāfiskais, lietišķās mākslas un mūzikas instrumentu muzejs, Poligrāfijas mākslas muzejs). Vērtīga bija izglītojošā ekskursija uz Vācijas galvaspilsētu Berlīni. Gida pavadībā jaunieši iepazinās ar Berlīnes unikālo vēsturi, vēroja vēsturiskās un modernās arhitektūras sajaukumu vienotā veselumā. Izglītojamie  apmeklēja interesantus un visā pasaulē slavenus objektus: Brandenburgas vārtus, Reihstāga ēku, Berlīnes mūri, Holokausta memoriālu, Muzeju salu, Berlīnes Domu, Ķeizara Vilhelma piemiņas baznīcas drupas u.c., kā arī vēroja kultūras dzīvi pilsētā. Divu  dienu ekskursijas laikā jaunieši varēja izjust cik daudzveidīga, neparasta un pretrunīga ir Vācijas galvaspilsēta.

Pieredze, kas iegūta Erasmus+ mācību praksē, noderēs audzēkņiem ne tikai turpmākajā mācību laikā, bet arī profesionālajā darbībā. Jaunieši komunicējot svešvalodā, pilnveidoja angļu valodas zināšanas un prasmes, kā arī kļuva daudz kompetentāki savā izvēlētajā profesijā.

Mācību prakses dalībnieki aktīvi dalās ar gūtajām zināšanām, prasmēm, iespaidiem  un pieredzi ar saviem grupas biedriem, kā arī ar citiem tehnikuma izglītojamajiem, pilsētas jauniešiem un visiem Erasmus+ projekta interesentiem. Uzņemošā iestāde (VIATLIS GmbH) mobilitātes dalībniekiem izsniedza sertifikātus kā apliecinājumu prakses atzīšanai. Projekta noslēguma konferencē 2020.gada maijā dalībnieki saņems Europass Mobility dokumentus.

Mācību prakse notika pateicoties Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projektam “Daugavpils Būvniecības tehnikuma “Autodiagnostiķa”, “Interjera noformētāja”, “Arhitekta palīga” un “Apdares darbu tehniķa” kvalifikāciju izglītojamo profesionālās kompetences paaugstināšana, izmantojot ECVET ģeogrāfisko mobilitāti” Nr.2019-1-LV01-KA116-060307.

Sagatavoja:

Profesionālās izglītības skolotāja Valentīna Siņakova un 
Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļa

Fotogalerija
« atpakaļ