Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

1991.g. barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīta patriotiskā nedēļa

24.01.2020
 

Daugavpils Būvniecības tehnikumā no 2020.gada 20.janvāra līdz 24.janvārim norisinājās 1991.g.barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīta patriotiskā nedēļa.

Lai atcerētos 29 gadus senos tā laika notikumus, katru dienu no dažādām grupā  DBT informācijas  centrā pulcējās 1.un 2. kursa izglītojamie, lai iepazūtos ar uzaicināto viesu stāstiemus un atmiņas par Barikāžu laiku.

20.janvārī, par savām atmiņām par Barikāžu laiku izglītojamajiem stāstīja  Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska. Direktore dalījās ar savu dzīves pieredzi un vēsturiskiem notikumiem, kas tolaik norisinājās tieši Daugavpils pilsētā, par to, ka mēs kā tauta esam stipri un vienoti.

21.janvārī  tehnikumā ciemojās bijušais Daugavpils Ķīmiskās šķiedruas rūpnīcas ražošanas tehnologs Jānis Meškovs, šobrīd darbojas Latviešu biedrībā  Daugavpilī. Viņš pastāstīja par notikumiem Latvijā 20gs. 80. un 90. gados, kā sākās un kas izraisīja Barikāžu laiku. Viņš arī dalījās pārdomās par savām emocijām Rīgā, kur devās aizsargāt valsts stratēģiski svarīgos objektus.

22.janvārī atmiņās  par Barikāžu laiku stāstīja un ar pārdomām vispārējās vidējās izglītības skolotājs Arnolds Gulbis. Viņš izglītojamajiem stāstīja, kāda bijusi sajūta būt un atrasties kopā ar domubiedriem Rīgā un cīnīties par Latvijas brīvību.

23.janvārī ar atmiņām, piedzīvoto un savām pārdomām par 1991.gada janvāra notikumiem Rīgā vidējās vispārējās izglītības skolotāja Nataļja Leončuka. Viņa izglītojamajiem rādīja sagatavotu prezentāciju par tālaika notikumiem, kā arī dalījās atmiņās par emocijām, kas viņu pārņēma tur atrodoties, kā tas ir būt tur pat un to visu redzēt, just līdzi citiem un aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju intereses. N.Leončuka ļoti izjusti stāstīja par redzēto un piedzīvoto, par to, kā cilvēki, kurināja ugunskurus, dzēra tēju un runāja par Latvijas nākotni.

Pasākuma laikā izglītojamie noskatījās filmu par 1991.gada 13.janvāra notikumiem. No filmas  izglītojamie ieguva noderīgu informāciju, kā aizsākās barikādes, kas to izraisīja un kā rīkojās iedzīvotāji, lai aizsargāja valdības māju, gan Latvijas Radio un Latvijas Televīziju, gan citas stratēģiskās ēkas un vietas galvaspilsētā.

Latvijas Tautas frontes organizētās barikādes, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem, bija unikāls nevardarbīgas pretošanās paraugs. Tas bija satraukumu pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu Latviju.

Sagatavoja: profesionālās izglītības skolotāja Sarmīte Meļņikova

Fotogalerija

« atpakaļ