Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Advente – klusuma, miera un pārdomu laiks

03.12.2019
 

Otrdien, 3.decembrī, Daugavpils Būvniecības tehnikumā (DBT) notika pasākums "Advente. Ziemassvētku gaidīšanas laiks". Pasākumā visus klātesošos uzrunāja DBT direktore Ināra Ostrovska Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes prāvests Andris Ševels un Daugavpils – Rēzeknes eparhijas Daugavpils apriņķa prāvesta p.i. virspriesteris Dionīsijs Gorjunovs. Tika iesvētīts Adventes vainags, pasākumu kuplināja tehnikuma vokālā ansambļa "Celtnieks" uzstāšanās.

Pasākuma ievadā DBT direktore Ināra Ostrovska uzsvēra, ka Ziemassvētki ir Kristus dzimšanas svētki, tas ir klusais prieka gaidīšanas laiks, kura laikā mēs pārdomājam cilvēku garīgās vērtības, svētkos esam kopā ar ģimeni, pārdomājam savu nākotni.

Mācītājs Andris Ševels, uzrunājot klātesošos, pauda gandarījumu par iespēju arī šogad būt kopā ar tehnikuma kolektīvu Adventa laikā, kā arī norādīja, ka Ziemassvētki nav vienkārši dāvanu gaidīšanas vai dāvināšanas laiks, tie ir kristiešu svētki, tiek atzīmēta Kristus dzimšanas diena, kas ir lielākā un svarīgākā dāvana, ko Dievs mums visiem ir devis.

Adventa laiks simboliski tiek atzīmēts ar četrām svecēm, četrām svētku gaidīšanas nedēļām, kas ikvienu no mums tuvina šiem svētkiem. Priesteris A.Ševels šogad aicināja katram pievērsties garīgām vērtībām un pirmajā nedēļā, iededzot pirmo sveci, pārdomāt, kādas ir manas attiecības ar tuvākajiem. “Kas ir pats svarīgākais cilvēks jūsu dzīvē: vecāki, radi, draugi, māsa, brālis? Uz šo jautājumu mēs varam atbildēt dažādi, Tomēr svarīgākais cilvēks Jūsu dzīvē ir tas, kas šobrīd ir jums blakus”, teica priesteris. A.Ševels aicināja padomāt, vai mēs protam veidot attiecības ar otru cilvēku, padot viņam roku grūtā brīdī, būt kopā?

Aizdedzot otru sveci, priesteris vērš uzmanību padomāt, kādas ir mūsu attiecības pašiem pret sevi, stāstot, ka katrā cilvēkā ir sliktās un labās lietas, bet jāmāk tās izvērtēt. Mācītājs norādīja, ka Bībelē ir teikts, ka cilvēkam dzīvot vienam pašam tikai priekš sevis nav labi, jo zūd dzīves jēga. Diemžēl cilvēku vientulības problēma pēdējā laikā ir kļuvusi aktuāla, it sevišķi Rietumeiropā.

Dedzot trešo sveci padomāsim, kāda ir mūsu attieksme pret dabu, tās varenību, pret to, ko Dievs ir radījis. Priecāsimies par mazu ziediņu, kas ir radīts kā neatkārtojams un ir apbrīnas vērts.

Ceturtā svece ir mūsu attiecības ar Dievu. Dievs ir mūsu Tēvs, kas mūs mīl un ir svarīgi, lai mūsu dzīvē ir šī pieredze, lai mēs atrodam laiku lūgt Dievu un izprast kristīgās vērtības

Pasākumā, skaitot kopīgo lūgšanu, mācītāji nosvētīja Adventes vainagu un novēlēja visiem izglītojamajiem labas un teicamas sekmes noslēdzot pirmo pusgadu.

Fotoalbūms

Sagatavoja

Informācijas un metodiskā centra vadītāja Jolanta Savvina


« atpakaļ