Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Turpinās Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītojamo mācību prakses Vācijā

10.12.2019
 

2019.gada 1.decembrī 12 Daugavpils Būvniecības tehnikuma pirmā un otrā kursa audzēkņi kopā ar 2 pavadošām personām devās mācību praksē uz Škeidicu, Vācijā, turpinot  Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.1 (KA1) personu mobilitātes mācību nolūkos profesionālās izglītības sektorā projekta “Daugavpils Būvniecības tehnikuma “Autodiagnostiķa”, “Interjera noformētāja”, “Arhitekta palīga” un “Apdares darbu tehniķa” kvalifikāciju izglītojamo profesionālās kompetences paaugstināšana, izmantojot ECVET ģeogrāfisko mobilitāti” Nr.2019-1-LV01-KA116-060307 īstenošanu.

Topošie autodiagnostiķi un apdares darbu tehniķi Vācijā apgūst jaunas un pilnveido esošās zināšanas un prasmes savā profesionālajā jomā, pildot praktiskos uzdevumos uzņemošās organizācijas Vitalis Gmbh darbnīcās (Gut Wehlitz, Schkeuditz) vācu meistara vadībā.

Autodiagnostiķu mācību process organizēts tādā veidā, lai pamudinātu izglītojamos domāt un patstāvīgi rast risinājumus konkrētajam uzdevumam. Veicamie darbi praktiskajās nodarbībās ir daudzpusīgi, piemēram, topošiem autodiagnostķiem ir nepieciešams pielietot gan automehāniķa, gan autoelektriķa iemaņas. Pirmajā prakses nedēļā izglītojamie veica dzinēja apkopi, degvielas sistēmas tīrīšanu un regulēšanu, pārbaudīja un uzstādīja elektroapgādi, izveidoja un uzstādīja aizmugurējās ass balstiekārtas montāžas rāmja konstrukciju. Pēc katra darba uzdevuma veikšanas kopā ar pasniedzēju-meistaru tiek apspriests darba rezultāts, saņemti padomi un izklausīti ieteikumi.    

Mūsu topošie apdares darbu tehniķi pirmajā mācību prakses nedēļā ir mācījušies apmest dažādas virsmas, piemēram, sienas ar dekoratīvajiem elementiem un arkveida ķieģeļa mūra griestus. Praktiskiem darbiem pārsvarā tiek izmantots cementa vai cementa-kaļķa apmetums, darbā ar kuru ir būtiski ievērot tehnoloģisko secību. Apmešanas darbu laikā audzēkņi mācījās apmest un līdzināt sienas un to elementus, kā arī izliektos griestus, kas pēc sarežģītības ir visgrūtākais darbs, kas prasa prasmi, pieredzi, laiku un pacietību. Darba nobeigumā uz visām virsmām tika veidots dekoratīvais raksts “vilnis”. Otrās nedēļas sākumā audzēkņi ir sākuši flīzēt grīdu.    

Jaunieši tiek izmitināti atjaunotajā senlaiku muižā, kas atrodas ainaviskā Škeidicas apgabala vietā, kur viņiem ir iespēja pēc praktiskajām nodarbībām pavadīt laiku kopā. Audzēkņiem dota iespēja iepazīt un izbaudīt Vācijas kultūru gan apmeklējot Drēzdeni un Leipcigu, gan rīkojot kopīgus pasākumus.      

Audzēkņi apmeklēja vienu no modernākajām un progresīvākajām automobiļu ražotnēm Vācijā  - BMW autorūpnīcu Leipcigā. Tā iespaidoja apmeklētājus ar milzīgām ražošanas telpām, automatizēto ražošanas procesu un darba optimizāciju. Jaunieši novēroja  modernāko iekārtu un mehatronikas tehnoloģiju, kā arī robottehnikas izmantošanu automobiļu un to komponentu izgatavošanā, kas paātrina darba procesu un uzlabo gala produkta kvalitāti. Profesionālā mācību ekskursija BMW rūpnīcā ir vērtīga pieredze topošajiem autodiagnostiķiem, kas pilnveido un attīsta viņu profesionālās zināšanas iegūstamajā kvalifikācijā.

Neapsverams mobilitātes ieguvums ir audzēkņu svešvalodu zināšanu attīstīšana un pieredze strādāt internacionālajā komandā, pateicoties ikdienas komunikācijai ar praktisko nodarbību pasniedzēju, kā arī ar vienaudžiem praktikantiem no citām valstīm.

Jaunieši Latvijā atgriežas jau 14.decembrī. Pēc atgriešanās DBT izglītojamajiem, skolotājiem un personālam būs iespēja noklausīties mobilitātes dalībnieku stāstus par gūto pieredzi un viņu iespaidiem. Sekot līdzi projekta aktivitātēm un fotogalerijai par mācību prakses norisi var arī DBT sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/pikc.dbt

 
Fotogalerija

Sagatavoja:

Profesionālās izglītības skolotājs Aigars Veliks,
Būvdarbu nodaļas vadītājs Edgars Ļehovs
sadarbībā ar Projektu nodaļu« atpakaļ