Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Gūsti pieredzi!”

05.12.2019

5. decembrī, Daugavpils Būvniecības tehnikuma Interjera dizaina programmas otrā kursa audzēkņiem bija iespēja piedalīties meistarklasē, lai izveidotu interjera objektu. Meistarklase norisinājās Jēkabpils novada Kaldabruņas skolā, biedrībā „Ūdenszīmes”, kur audzēkņi ne tikai radoši darbojās, bet arī tika iepazīstināti ar tematiskā interjera izvedi biedrības telpās, darbnīcām un mākslinieku karjeras stāstiem.

Biedrības „Ūdenszīmes” vadītāja Ieva Jātniece iepazīstināja ar izveidotajām telpām, kuru interjera dizaina idejas meklējamas iedvesmojoties no dabas un sēliskās identitātes. Tika stāstīts, cik svarīga ir katras lietas, kas atrodas telpā „īstā” vieta un nozīme. Kā piemēru Ieva demonstrēja skapi, kurš tika izveidots tieši vienam no eksponātiem, skaidrojot ideju, nozīmi un to, kā ietvars papildina lietas saturu.

Biedrības darbnīcās bija iespēja iepazīties ar dažādām tehnikām, kādās var izstrādāt gan interjera dizaina objektus, gan rotas. Stikla darbnīcā varēja piedalīties un vērot procesus kā no stikla lauskām tiek veidoti dažādi darbi – šķīvji, elementi dekoriem, rotas – kā krāsnī, kas paredzēta stikla kausēšanai stiklā tiek iekausēti dažādi dabas elementi. Koka darbnīcā norisinājās lāzergravēšanas un griešanas darbi, veidojot darbus no finiera plāksnēm. Turpinot materiālu iepazīšanu pasākums turpinājās ar praktisku darbošanos. Meistarklases laikā katrs audzēknis izveidoja savu interjera dizaina objektu no materiāliem ar kuriem iepriekš iepazinās.

Biedrības māksliniece Solvita Kukle, kura ikdienā nodarbojās ar grafisko dizainu un darbojās kā pašnodarbināta persona, iedvesmoja audzēkņus ar savu stāstījumu par to, kā viņa atrada savu karjeras ceļu, kā veido savu karjeru tagad un cik viņasprāt ir svarīgi mīlēt savu profesiju. Solvita dalījās pieredzē par brīvprātīgo darbu, kā tas palīdzējis būt pašaizliedzīgai tagad, kā ir strādāt individuāli, kādas rakstura īpašības palīdz veidojot savu darba ikdienu, par kontaktu veidošanas nozīmību un spēju pierādīt sevi kā māksliniekam. Solvita iedrošināja audzēkņus nebaidīties no lieliem sapņiem un izaicināt sevi, meklēt dažādas iespējas!

Pasākums rīkots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne 

Fotogalerija

« atpakaļ