Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Mācību ekskursija topošajiem ceļu būvtehniķiem un inženierkomunikāciju montētājiem

01.11.2019
 
Šī gada 1. novembrī programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros notika mācību ekskursija uz Rīgas Retro - auto muzeju un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Ekskursijā piedalījās Daugavpils Būvniecības tehnikuma 1-33, 2-23, 3-23, 2-33 un 3-33 grupu audzēkņiem kopā ar grupu audzinātājām Natāliju Nagli, Guntu Šukurovu, Ilonu Kiruku un Lieni Briedi.

Topošajiem ceļu būvtehniķiem un inženierkomunikāciju montētājiem bija iespēja piedalīties divās mācību stundās:  fizikā -muzeja pedagoģiskā programma piedāvāja tēmas: "Motori - veidi, tilpumi, jauda", "Apgaismojumu veidi", "Dzesēšanas sistēmas" un vēsturē -muzeja pedagoģiskā programma piedāvāja tēmas: "Senie spēkrati - kara trofejas", "Ražošana Latvijā 20.gs. 30.-40. gados ( velosipēdi, motocikli, auto)".

Retro - auto muzejs ir jauns antīko spēkratu muzejs Rīgā. Izstādes ekspozīcijā ir izstādīti ekskluzīvi senie auto un moto eksponāti. Šeit varēja iepazīties ar dažādiem seno spēkratu restaurēšanas procesiem, kā arī spēkratu vēsturi Latvijā. Tika pastāstīts par katru eksponātu - tā vēsturi, tehniskajām īpašībām, restaurēšanas procesu un lietošanas prasībām. Senā tehnika prasa rūpīgu attieksmi pret to, lai tā priecētu arī nākamās paaudzes. Varēja apskatīt dažādus auto - Horch, BMW, Opel, Mercedes-Benz u.c., motociklus - Ariel, BMW, NSU u.c., no pagājušā gadsimta sākuma, kā arī vēsturiskas pagātnes liecības.

Ekskursija turpinājās Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, kur audzēkņus sagaidīja stāstījums par seno upi Rīdzeni. Muzeja eksponātu apskate gida vadībā un  Rīdzenes gultnes izsekošana zem Vecrīgas bruģa.

Audzēkņi bija gandarīti ar ekskursijā gūtajiem iespaidiem, kā arī par papildinātajām zināšanām, kas viņiem noderēs tālākajai profesionālajai izaugsmei.

 

Sagatavoja:

Valodu un komunikatīvo zinību MK vadītāja Natālija Nagle

Fotogalerija

« atpakaļ