Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt”

31.10.2019
 

Uzņēmējdarbības iedvesmas konferenci “Uzdrīksties uzvarēt” 2019.gada 31.oktobrī organizēja jau piekto gadu pēc kārtas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Junior Achievment Latvia projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros. Konference apvienoja 5000 dalībnieku no visas Latvijas. Šajā konferencē arī piedalījās 2-03 grupas “Interjera noformētājs” izglītojamās A.Švecova un E.Pudāne.

Šīs konferences atklāšanas uzrunu teica Junior Achievment Latvijas valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns sakot: ”Šis ir laiks, kad biznesā ir nepieciešami varoņi-drosmīgi, varoši un spējīgi uzdrošināties. Vienlaikus šis ir īstais brīdis, kad sākt savu biznesu, jo pasaule mainās, un uzņēmējdarbībā ir jāienāk jaunai paaudzei, kura ir gatava pārvarēt mūsdienu tehnoloģiju pasaules radītos izaicinājumus, kā arī paši radīt iespējas tālākiem sasniegumiem. Ja Lāčplēša spēks slēpās ausīs, tad mūsdienu varoņi nāk ar zināšanām un prasmēm, kā gūt pasakainus rezultātus.”

Uzmundrinājuma vārdus arī teica Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols: ”Pievienojies varoņiem biznesā” izvēlēta tīšuprāt. Lai gan no malas izskatās, ka supervaroņi piedzimst, tomēr patiesībā par tiem kļūst. Varoņi ir ļoti atšķirīgi un reizēm superspējas tiem piemīt tikai kādā šaurā jomā. Būt par varoni biznesā nozīmē prast vairāk, interesēties plašāk, tiekties uz izcilību un būt gataviem izaicinājumiem un iespējām. Lai būtu veiksmīgs biznesā, ir nepieciešama drosme, neatlaidība un skaidrs mērķis. Ja jums piemīt viss iepriekš minētais, tad ir lieliskas izredzes kļūt par nākotnes supervaroni.”

Par biznesa iespējām, finansējuma iespējām stāstīja Inese Vigante Swedbankas valdes locekle, uzņēmuma pārvaldes vadītāja aicinot:”Uzdrīksties sapņot, pamosties un darīt”.

Dalījās ar saviem veiksmes stāstiem arī SMU “Wheelift” dibinātājas, Eiropas SMU fināla dalībnieces apgalvojot, ka ļoti svarīgi ir nospraust pareizo mērķi un tad ļoti atbildīgi iet uz to. Par sava biznesa izveidi stāstīja SMU Caffo konkursa Start Strong 3+3 uzvarētāji Marta Marija Maltisova SMU “Karika” un Klāvs Kalvenieks, apgalvojot, ka  ļoti svarīga veiksmes atslēga-uzdrīkstēties būt mērķtiecīgam. Ar uzmundrinājuma vārdiem un muzikālu veltījumu uzstājās Camival Youth mūziķi Edgars Kaupers, Emīls Kaupers, Roberts Vanags aicinot:”Uzdrīksties būt pasaules mākslinieks!”

Izglītojamie guvuši iedvesmu no Latvijā spilgtākajiem uzņēmējiem un personībām, lai uzdrošinātos izmēģināt spēkus uzņēmējdarbībā vai jebkurā cita sava sapņa īstenošanā, būs par nākotnes varoņiem.

 

Rakstu sagatavoja Ekonomikas skolotāja Ilona Kuņicka


   

« atpakaļ