Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Jauna pieredze Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītojamajiem ārzemēs

19.11.2019
 

Daugavpils Būvniecības tehnikuma Arhitektūras un dizaina nodaļas 12 izglītojamie (topošie interjera noformētāji, interjera dizaina speciālisti un arhitektūras tehniķi) kopā ar profesionālās izglītības skolotāju Sigitu Ignatāni šī gada novembrī divas nedēļas (10.11.2019-23.11.2019) pavada mācību praksē Vācijas pilsētās - Leipcigā un Škeidicā,  apgūstot jaunas profesionālās iemaņas ārvalstu darba vidē. Šī ir pirmā no divām izglītojamo grupām, kas šogad dosies mobilitātē pie tehnikuma partnera Vācijā - VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH.

Izglītojamajiem ir iespēja pilnveidot savas zināšanas AutoCad un SketchUp datorgrafikas programmās. Darba pamatuzdevums  -  izveidot arhitektūras objektu, balstoties uz sagatavoto materiālu attiecīgajā programmā. Jaunieši ar lielu aizrautību iesaistās darba procesā, jautā neizprotamo, tādējādi  pilnveidojot savas prasmes komunicēt angļu valodā. Darba uzdevumā programmās tiem ir iespēja iejusties arhitekta tehniķa un interjera noformētāja lomā un izveidot savu sapņu māju. Katrs projekts ir individuāls ar savu plānojumu un būves ārējo izskatu. Jaunieši ar lielu atdevi iesaistās projektēšanas procesā un cenšas pilnveidot savas zināšanas grafiskās projektēšanas datorprogrammās.

Mūsu jaunieši ne tikai labprāt apgūst jaunas profesionālās prasmes, bet arī izzina Vācijas kultūru. Pirmās nedēļas nogalē grupa devās profesionālajā mācību ekskursijā uz Drēzdeni, kas ir ievērojams kultūras centrs, slavens ar baroka arhitektūru  un Drēzdenes gleznu galeriju. Mobilitātes dalībnieki Latvijas 101. dzimšanas dienu sagaidīja Leipcigā.

Prieks par pirmā un otrā kursa izglītojamajiem, kuri, gūst pirmo mācību prakses pieredzi Vācijas profesionālajā mācību centrā, un jau izsaka vēlmi doties pie tehnikuma sadarbības partneriem ārzemēs arī profesionālās kvalifikācijas praksē ceturtajā kursā.

Mācību prakse notiek pateicoties Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.1 (KA1) personu mobilitātes mācību nolūkos profesionālās izglītības sektorā projektam “Daugavpils Būvniecības tehnikuma “Autodiagnostiķa”, “Interjera noformētāja”, “Arhitekta palīga” un “Apdares darbu tehniķa” kvalifikāciju izglītojamo profesionālās kompetences paaugstināšana, izmantojot ECVET ģeogrāfisko mobilitāti” Nr.2019-1-LV01-KA116-060307.

Jaunā pieredze Daugavpils Būvniecības tehnikumam arī palīdz attīstīties kā profesionālās izglītības kompetences centram, bet izglītojamie, kas aizbrauc mācīties uz ārzemēm, zināmā mērā ir Latgales reģiona un Latvijas valsts vēstneši.

 

 

Sagatavoja

Profesionālās izglītības skolotāja

Sigita Ignatāne

  

   

 

« atpakaļ