Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Tikšanās ar nozaru profesionāļiem uz dažādu profesiju pārstāvjiem Daugavpilī, Dagdā un Ludzā

17.10.2019
 

Visā Latvijā no 14. līdz 18.oktobrim norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa. Daugavpils Būvniecības tehnikumā un IPĪV vietās Dagdā un Ludzā, audzēkņiem bija iespējas tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, lai paplašinātu zināšanas par izvēlēto un citām profesijām un karjeras iespējām dažādās nozarēs.

Dagdā, 14. oktobrī IPĪV “Dagda” notika programmu “Būvdarbi” un “Interjera dizains” izglītojamo tikšanās ar jauno uzņēmēju Beatrisi Gabrāni, IK “Betula”, kas veiksmīgi un mērķtiecīgi darbojas koka dizaina jomā. Jaunā uzņēmēja pastāstīja, kā tika veidots viņas karjeras ceļš, kā radās ideja dibināt savu uzņēmumu. Vairākkārt tika uzsvērts, cik liela nozīme ir mācībām, izvēlētajai prakses vietai, jo dažkārt prakses vieta arī nosaka tālāko profesionālo darbību, kā arī, ka liela loma darbam ar dizaina produktiem ir pacietībai, radošumam un vēlmei nemitīgi pilnveidoties.

15. oktobrī IPĪV “Dagda” notika programmas “Ēdināšanas pakalpojumi” izglītojamo tikšanās ar fermantēto tēju ražotāju Ļiļu Burovu no Dagdas novada Bērziņu pagasta. Tika akcentēts, ka jauniešiem ir vispusīgi jāattīstās, jābūt ideju bagātiem un jātic saviem spēkiem, lai nākotnē piepildītu visas savas ieceres. Ražotāja iepazīstināja ne tikai ar ražošanas procesu, bet arī piedāvāja izvēlēties kādu no tējām un iepazīstināja ar maisiņu noformējumu, kas ir tehnikuma audzēknes veidots dizains.

Ludzā, 16.oktobrī IPĪV “Ludza” izglītojamie tikās ar Marinu Piterāni, sabiedriski aktīvu, atraktīvu pasākumu vadītāju, Cirmas TN un bibliotēkas vadītāju. Marina klātesošos ne tikai iepazīstināja ar savu profesiju, savas personības un karjeras izaugsmes iespējām, bet arī  audzēkņus atraktīvi iesaistīja dažādās aktivitātēs: kopā tika dejots, atbildēts  jautājumiem, spēlētas dažādas lomas. Pasākumu papildināja tikšanās ar Edgaru Rancānu, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas vadītāju, tika stāstīts par mācību un darba iespējām robežsardzē, par karjeras izaugsmes iespējām šajā jomā.

Daugavpilī, 16. oktobrī pirmā kursa Arhitektūras tehniķi tikās ar Olgu Krumpāni, kura iepazīstināja ar arhitekta misiju šodien un savu pieredzi projektēšanas un arhitektūras nozarē. Noslēgumā audzēkņiem tika dots uzdevums komandās kopīgi izveidot augstāko torni, pirms tam vienojoties par procesu, idejām un pašu būvniecību, lai veicinātu audzēkņu izpratni par to, ka arhitekta darbs ir komandas darbs.

17. oktobrī Būvniecības nodaļas Ceļu būvtehniķi tikās ar Latvijas Autoceļu uzturētāja (LAU) Daugavpils ceļu rajona direktori Zinaīdu Bleideli, kura iepazīstināja ar uzņēmuma darbību, personālu un karjeras iespējām. LAU pārstāve izklāstīja par uzņēmuma tradīcijām, izaicinājumiem un priekšrocībām strādājot ceļu uzturēšanas jomā, kā arī novērtēja jauniešu izvēlēto profesiju kā ļoti vajadzīgu.

Kvalifikācijas Ainavu būvtehniķis audzēkņiem 17. oktobrī notika tikšanās ar pilsētas ainavu arhitekti Annu Boroduļinu Daugavpils pilsētplānošanas un būvniecības departamentā, kur tika prezentēti projekti, kuri īstenoti pilsētā, kādi tiek plānoti, izklāstīta darba ikdiena un projektu realizācijas process.

Karjeras nedēļas pasākumos šogad iesaistījušās 110 Latvijas pilsētas un novadi un tajās esošās izglītības iestādes. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Sagatavoja:

Pedagogi karjeras konsultanti Ārija Šumeiko, Linda Pūdāne,

Grupas audzinātāja Olita Baklāne

Fotogalerija


« atpakaļ