Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Dalība pasaules arhitektūras dienā Daugavpilī

07.10.2019
 

7. oktobrī tiek svinēta Pasaules arhitektu diena. Daugavpilī tā tika atzīmēta ar atvērto durvju dienu uzņēmumos un birojos, kas darbojas šajā jomā. Daugavpils Būvniecības tehnikuma programmas Arhitektūra 3. un 4. kursa audzēkņiem bija iespēja apmeklēt arhitektūras, projektēšanas un būvuzraudzības biroju SIA „Rem Pro”, arhitekta Aivara Meldera privātpraksi, Pilsētplānošanas un būvniecības departamentu, galveno pilsētas arhitekti Ingu Ancāni.

SIA „Rem Pro” pārstāve iepazīstināja ar biroja telpām, veicamajiem uzdevumiem un dažādo profesiju pārstāvjiem, kuri strādā birojā, lai nodrošinātu projekta izstrādi. Birojā bija iespēja redzēt digitalizētu projektu, kurš īstenots Maskavā. Birojs nodarbojas ar liela mēroga pasūtījumiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Pasākuma ietvaros bija nodrošināta arī tikšanās ar arhitekti Oksanu Bordarenko, kura iepazīstināja ar savu portfolio un profesionālo pieredzi. Arhitekte mūs iepazīstināja ar pasaules tendencēm gan materiālu izmantošanā, gan enerģijas izmantošanas ziņā, stāstot par viedajām mājām, kuras spēj ražot enerģiju, ko izmanto saimniecībā. Dodot padomus topošajiem speciālistiem, arhitekte uzsvēra, cik svarīga ir māksliniecisko zināšanu sasaiste ar tehnisko bāzi, ka arhitektūra paredz dažādas profesionālās disciplīnas – arhitektūru, fasādi un interjeru. Runājot par profesijas izvēli arhitekte teica: „Ja dari to kas ir „TAVS”, tad jebkuras grūtības ir tā vērtas!”, uzverot to, ka ļoti svarīgi viņai savā profesijā ir aizrautība un dedzība darot šo darbu!

Tiekoties ar arhitektu Aivaru Melderi audzēkņi tika iepazīstināti ar veidu kā vēl var strādāt arhitekts – individuāli. Arhitekts dalījās savā pieredzē, ka lielākoties viņa pasūtītāji ir cilvēki, kuri vēlas uzbūvēt savu privātmāju. Tika runāts par tehnikām, kuras izmanto arhitekts veidojot projektu, par sadarbību ar klientu. Arhitekts vairākas reizes uzvēra, ka šobrīd Daugavpilī trūkst arhitektu, jo pieprasījums ir lielāks, nekā spēja veikt šos projektēšanas darbus. A. Melderis aicināja jauniešus nebaidīties no šīs profesijas, daudz mācīties, atrast savu nišu un iegūt arhitekta sertifikātu, kas ļauj darboties arī privāti.

Daugavpils pilsētplānošanas un būvniecības departamentā tiekoties ar pilsētas galveno arhitekti Ingu Ancāni audzēkņi tikai iepazīstināti ar to kā notiek dažādu ēku būvniecības plānošana pilsētvidē, kā atšķiras pilsētas galvenā arhitekta darbs, atšķirības kā strādā arhitekti un kādas ir likumdošanas turpmākās prasības saistība ar Būvniecības informācijas sistēmas ieviešanu (BIS). Arhitekte ieteica, lai sasniegtu ko vairāk nozarē, tad izmantot iespēju mācīties tālāk un kļūt par arhitektu, jo šī profesija ir pieprasīta un vajadzīga arī nākotnē. Nenobīties, ja neizdodas iestāties izvēlētās profesijas studiju programmā, bet mēģināt saistītās profesijas, kā piemēru piedāvājot profesiju būvinženieris.

Audzēkņi atzina iegūto pieredzi kā vērtīgu, izvērtējot, cik dažāds var būt arhitekta darbs un cik plašas profesionālās iespējas tas paver, kā arī izvērtējot apmeklētos uzņēmumus kā iespējamās kvalifikācijas prakses vietas.

 

Sagatavoja:

Pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne


Fotogalerija

« atpakaļ