Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Seminārs diskusija “Pieaugušo izglītības īstenošana Latvijā”

26.08.2019
 

26.augustā Daugavpils Būvniecības tehnikumā norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas rīkots seminārs - diskusija “Pieaugušo izglītības īstenošana Latvijā”, kurā piedalījās Latgales reģiona pieaugušo izglītības koordinatori, Profesionālo izglītības iestāžu direktori un pārstāvji, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes pārstāvji un citi   pieaugušo izglītības speciālisti. Semināru vadīja Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta  pārstāvji. 

Diskusijas laikā dalībnieki varēja ne tikai dalīties pieredzē Pieaugušo izglītības īstenošanā, bet arī gūt zināšanas un diskutēt par dažādām tēmām. 

Tika izveidotas trīs darba grupas, kuras vadīja moderatori: Andra Šenberga, Anita Zaļaiskalne, Linda Romele, Anna Bondare, Gunta Kinta, Līva Šmaukstele. Moderatori darba grupās apskatīja vairākas tēmas: “Pieaugušo izglītības politikas attīstība” – integrēta pieeja pieaugušo prasmju pilnveidē, mērķa grupu noteikšana, daudzlīmeņu pārvaldība, sadarbība, uzraudzība un novērtēšana, “Atbalsta nodrošināšana pieaugušo izglītībā” – finansiālais un nefinansiālais atbalsts, informēšana un iesaistīšana, izglītības mūža garumā un karjeras atbalsta sistēma, “Pieaugušo izglītības īstenošana” – prasmju novērtēšana, pielāgotas mācīšanās piedāvājums kvalifikācijas ieguvei, pielāgotas mācīšanās piedāvājums, mācīšanās darba vietā, prasmju un kompetenču apstiprināšana un atzīšana. 

Semināru atklāja Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska un Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baiba Bašķere, uzsverot pieaugušo izglītības nepieciešamību, aktualitāti un pieprasījumu darba tirgū pēc sava amata speciālistiem. 

Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta  vecākā eksperte Laura Iveta Strode informēja par aktualitātēm pieaugušo izglītībā, savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ programmas projekta “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai pieaugušo izglītībā” eksperte Anita Zaļaiskalne diskutēja par neformālās izglītības kvalitāti. 

Semināra noslēgumā dalībniekiem bija iespēja piedalīties Daugavpils Būvniecības tehnikuma apskatē.

 

Sagatavoja: Pieaugušo izglītības centra speciāliste Laura Pēterfelde

 Fotogalerija


« atpakaļ