Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Zinību diena Daugavpils Būvniecības tehnikumā

02.09.2019
 

2019./2020.m.g. Daugavpils Būvniecības tehnikumā (DBT) sākās ar Zinību dienas svētkiem. Uz svinīgo pasākumu pulcējās tehnikuma izglītojamie, pedagogi, darbinieki, vecāki un viesi.

Īpaši nozīmīga un satraucoša šī diena bija pirmā kursa izglītojamiem. Šogad mācības tehnikumā uzsāk gandrīz 700 pirmkursnieki: IPĪV “Dagda – 100 audzēkņi, IPĪV “Ludza” 37 audzēkņi. Pirmo zvanu ieskandināja 4.kursa audzēknis Artis Zarāns un 1.kursa audzēkne Anastasija Jerofejeva. Zinību dienā notika audzināšanas stunda, kurā audzēkņi iepazinās ar nodaļu vadītājiem, skolotājiem, kursabiedriem un tehnikumu. Otro, trešo un ceturto kursu izglītojamie bija priecīgi satikt savas grupas biedrus, skolotājus un nodaļas meistarus, dalīties savos piedzīvojumos par vasarā piedzīvoto.

Svinīgajā pasākumā visus izglītojamos un skolotājus sveica tehnikuma direktore Ināra Ostrovska, novēlot augstus sasniegumus mācībās un panākumus profesionālajā izaugsmē un atzīmēja, to, katram jaunietim tas ir īpašs laiks, kur viņš satiks jaunus draugus, pirmo mīlestību, būs arī grūtības, bet katrs pats ir savas laimes kalējs, tāpēc jābūt ļoti centīgiem, lai izejot lielajā dzīvē, kļūtu par augsti kvalificētu jauno speciālistu.

Svinīgajā pasākumā apsveikuma vārdus teica Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāts Andris Kazinovskis un tehnikumam dāvināja grāmatu “Reģionālā attīstība Latvijā: administratīvi teritoriālās reformas norises gaita, problēmas, risinājumi”, kurai ir līdzautors.

Visiem klātesošajiem uzsākot jauno mācību gadu svētību deva Latvijas Pareizticīgo baznīcas Daugavpils – Rēzeknes eparhijas Daugavpils apriņķa prāvesta p.i. virspriesteris Dionīsijs Gorjunovs. Daugavpils Jēzus Sirds  Romas Katoļu  draudzes prāvests Andris Ševels apsveica visus pedagogus un audzēkņus uzsākot jauno mācību gadu, un atzīmēja to, ka laime nekur tālu nav jāmeklē, tā ir tepat blakus, nekur no savas dzimtenes nav jābrauc, katrs jaunietis, kā labs speciālists ir vajadzīgs tepat Latvijā.

Zinību dienā visus sveica Ceļu būves nodaļas absolvents, Latvijas simtgades izcilnieks Mārtiņs Vilcāns, kas DBT uzsāk savu pedagoga darbību, kuru apvienos ar studijām Rīgas Tehniskajā universitātē. Mārtiņš uzsvēra, to, ka liela nozīme mācību procesā ir pedagoga un audzēkņa sadarbībai un novēlēja, lai pedagogi vienmēr uzklausītu izglītojamos, palīdzētu tiem izprast to, kas dažreiz šķiet sarežģīts un nesaprotams.

Pasākumā svinīgo atmosfēru ar savu dziedājumu papildināja vokālais ansamblis “Celtnieks” un noslēgumā visi izglītojamie un pedagogi, sadodoties rokās, atceroties Baltijas ceļa 30. gadadienu, vienoti dziedāja R.Kaupera dziesmu “Mana dziesma”, kas jau ir kļuvusi par tehnikuma himnu.

Lai jaunais mācību gads ir spraigs un interesants, zināšanām bagāts. Lai katram ir mērķis, apņēmība un neatlaidība to sasniegt!

Sagatavoja: Informācijas un metodiska centra vadītāja Jolanta Savvina


« atpakaļ