Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Interjera dizaina programmas mācību ekskursija

19.06.2019
 

Mācību gadam noslēdzoties, 19. jūnijā, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, interjera dizaina programmas izglītojamiem bija iespēja piedalīties mācību ekskursijā uz interjera salonu „Krassky” un Jūgendstila muzeju.

Interjera salonā „Krassky” salona pārstāve Džūlija iepazīstināja ar salona vēsturi, vīziju un misiju, kā arī ar savu karjeras ceļu – izglītību, mērķtiecību un darba iegūšanu profesijā. Džūlija bija izveidojusi ieteikumus, kam jāpievērš uzmanība, lai būtu radošs un veiksmīgs nozarē. Viņa minēja, ka svarīga ir attieksme veidojot interjeru – katrai detaļai ir sava nozīme un tās precizitāte nosaka gala kvalitatīvo dizainu. Lai darbotos un ko sasniegtu šajā un citās nozarēs, liela nozīme ir spējai komunicēt un pierādīt sevi, attīstīt tās īpašības, kuras nosaka konkurētspēju, spēt plānot savu laiku un neizniekot to veidojot prioritātes.

Salona pārstāve iepazīstināja ar augstskolu mācību programmām, kurās turpināt mācības un dažādiem tālākā ceļa motīviem – prakses iespējas, ceļošana, darbs uz pusslodzi, „brīvais gads” (Gap year) lai izvērtētu to, kas aizrauj. Galvenais uzsvars tika likts uz lietām, kas aizrauj atklāšanu un savas personības izzināšanu. Kā padomi tika doti: nesalīdzināt sevi ar citiem; darīt to, kas aizrauj un/vai aizrauties ar to, ko dara; izprast savas stiprās puses; izcelt savu vērtību; attīstīties daudzpusīgi, veidot balansu – sportojot, lasot grāmatas, garīgi attīstoties; rūpēties par savu atpūtu un veselību. Lai iegūtu papildus pieredzi Džūlija iesaka gūt jaunus iespaidus ceļojot gan pa Latviju, gan ārzemēm, apmeklēt galerijas, sekot nozares profesionāļiem un dizaineriem sociālajos tīklos, lasīt dizaina žurnālus.!

Pēc nodarbības audzēkņiem bija dots uzdevums vizualizēt savas nākotnes ieceres un sapņus veidojot kolāžu no interjera žurnāliem, aicinot viņus sapņot par lielām lietām. Pēc tā bija iespēja apskatīt salonu.

Apskatot salonu varēja iepazīties ar dažādu dizaineru darbiem, redzēt augsta līmeņa dizaina projektus, dzirdēt par to veidošanu un funkcionalitāti. Īpaša veiksme bija apskatīt ekskluzīvu paklāju ekspozīciju no Ņujorkas, kuri salonā un Latvijā ir pieejama tikai vienu mēnesi.

Ekskursijas otrajā daļā tika apmeklēts Jūgendstila muzejs/dzīvoklis, kurā varēja iepazīties ar 20. gs. atjaunoto interjeru un smelties idejas, kā to pielietot mūsdienu interjera veidošanā. Gida vadībā tika apskatītas dzīvokļa istabas, iepazīstot atjaunotos ornamentus, mēbelējumu, vitrāžas, interjera objektus. Bija iespēja arī noskatīties īsfilmu par Jūgendstilu Rīgā un noslēgumā klātienē apskatīt jūgendstila ēkas Rīgā.

Fotogalerija

Sagatavoja: PKK Linda Pūdāne

« atpakaļ