Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Pateicas par palīdzību kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā

23.05.2019
 

Maija beigās Daugavpils Būvniecības tehnikumā viesojās Daugavpils Vissvētās Dievmātes Aizmigšanas pareizticīgo draudzes pārzinis virspriesteris Dionisijs Gorjunovs. Pasākumā tehnikuma kapelā garīdznieks pateicās „Apdares darbu tehniķu” grupas 1-15 (grupas audzinātāja Inese Līvmane) puišiem par palīdzību Daugavpils Vissvētās Dievmātes Aizmigšanas baznīcas sakopšanā gatavojoties pareizticīgo Lieldienām.

Tehnikuma audzēkņi palīdzēja ne vien sakopt dievnamam piegulošo teritoriju, bet arī tās iekšieni. Sākumā no sienām tika noņemtas smagās svētbildes. Pēc tam ar speciālu šķīdumu mazgātas dievnama siena un svētbildes novietotas atpakaļ. Pēc darba jauniešiem bija iespēja doties nelielā ekskursijā pa dievnamu.

Kā pateicību par sniegto palīdzību Latvijas Pareizticīgo baznīca nosūtīja tehnikumam un tā audzēkņiem pateicības vēstules. Pateicības vēstuli saņēma arī tehnikuma direktore Ināra Ostrovska par ilggadēju sadarbību ar baznīcu un par palīdzību kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.

Pateicības no baznīcas saņēma grupas 1-15 audzēkņi: Aleškevičs Aigars, Bakins Artjoms, Ceplis Edgars, Nosovs Gordejs, Svoks Juris Daniēls, Užulis Vadims; grupas audzinātāja Inese Līvmane, sociālais pedagogs Marija Mukāne un Latvijas un pasaules vēstures skolotāja Nataļja Leončuka.

Fotogalerija

Sagatavoja: Ivars Soikāns

 

  

« atpakaļ