Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Aizraujoši pasākumi norisinājās Ceļu būves nodaļas nedēļā

17.05.2019
 

No 13. līdz 17. maijam Daugavpils Būvniecības tehnikumā norisinājās Ceļu būves nodaļas nedēļas pasākumi.

Ceļu būves nodaļas nedēļa iesākās ar Ceļu būves nodaļas vadītājas  Ingas Pujates lekciju „Ģeosintētiskie materiāli ceļu būvē”, pēc kuras noklausīšanās notika viktorīna par šo tēmu. Ingas Pujates galvenais mērķis bija iepazīstināt 1. un 2. kursa izglītojamos ar ģeosintētisko materiālu izmantošanas nozīmi ceļu būvē un ar to daudzveidīgo klāstu, jo autoceļu būvniecībā arvien plašāk tiek izmantoti ģeosintētiskie materiāli. I. Pujate uzsvēra, ka ģeosintētiskie materiāli paaugstina grunts stabilitāti un līdz ar to nodrošina virszemes konstrukciju augstāku izturību, tos pielietojot ir iespējams atrisināt nestspējas problēmas un palielināt jaunizbūvēto autoceļu ekspluatācijas laiku, kā arī samazināt autoceļu uzturēšanas izmaksas.

Otrdien tehnikumā ciemojās CBF SIA “Binders” pārstāvji, kuri 1. kursa izglītojamos iepazīstināja ar uzņēmuma darbības sfēru, īstenotajiem un plānotajiem projektiem, kā arī ar izaugsmes iespējām uzņēmumā. Savukārt 2. un 3. kursa izglītojamajiem bija iespēja noklausīties vairākas lekcijas. Mērnieks, ģeodēzists Lauris Volfs pastāstīja par ģeodēzisko darbu veikšanu ceļu būvē un drona izmantošanu šo darbu veikšanai. Pēc tam tehnikuma iekšpagalmā Lauris arī praktiski demonstrēja izglītojamajiem drona iespējas veicot teritorijas apsekošanu un fotografēšanu. Interesants arī bija būvmeistara Ģirta Patrika Kronberga stāstījums arī par Ūdenssaimniecības un kanalizācijas izbūves darbiem Karaostā. Pēcpusdienā 2. un 3. kursa izglītojamie devās mācību ekskursijā uz  SIA „Binders” Daugavpils asfaltbetona rūpnīcu, kur Aigars Pudāns pastāstija par asfaltbetona ražošanas procesu. Savukārt laboratorijā mūs iesazīstināja ar veicamajām būvmateriālu kvalitātes pārbaudēm un testu rezultātiem. Pēc tam mūs iepazīstināja ar ceļu būvniecības un asfaltēšanas darbiem objektā “Smiltenes ielas divlīmeņu pārvada ar pievadiem būvniecība līdz Smilšu un Kauņu ielu krustojumam, Daugavpilī - būvniecības 1.kārta” un ar ceļu būvniecības darbiem objektā “Valsts galvenā autoceļa A14 Daugavpils apvedceļš (Kalkūni – Tilti) posma km 0,06 – 8,30 segas pastiprināšana (pārbūve).”

Trešdien profesionālās izglītības pedagogs Arnolds Gulbis 1. un 2. kursa izglītojamajiem pastastīja un parādīja videofilmu par Latvijas autoceļu vēsturi, jo autoceļu būvēšanas pirmsākumi Latvijā ir saistīti ar daudziem interesantiem faktiem.

Savukārt ceturtdien profesionālās izglītības pedagogs Juris Buls grupas 0-33 izglītojamos veda mācību ekskursijā uz AS "Daugavpils specializētais autotransporta uzņēmums", kur bija iespēja apskatīt Ceļu uzturēšanas un būvēšanas tehniku, uzzināt par tās apkopi un izmantošanas iespējām.

Nedēļa noslēdzās ar semināru “Darba vides riska faktori ceļu būves uzņēmumos”. Semināra laikā lektors apskatīja vairākas būtiskas tēmas: Būtiskākās darba aizsardzības prasības un problēmas Latvijā; Darbu organizācija un uzvedība ikdienā, tās nozīme ceļu būvē; Veselība kā neatņemama sastāvdaļa ceļu būvē; Nelaimes gadījumi ceļu būvē; Labas prakses piemēri, kas tiek īstenoti ceļu būvē; Bīstamo situāciju piemēri un to iespējamā atpazīšana ceļu būvē.

Visu nedēļu tehnikuma bibliotēkā audzēkņiem bija iespēja apskatīt grāmatu izstādi „Laimīgu ceļu!”

Fotogalerija

Sagatavoja: Ceļu būves nodaļas vadītāja Inga Pujate

« atpakaļ