Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Pārliecinoša uzvara konkursā “Ātrākais automehāniķis 2019”

16.05.2019
 

Daugavpils Būvniecības tehnikumā divas dienas, 15. un 16.maijā, norisinājās profesionālās meistarības konkurss “Ātrākais automehāniķis 2019”.

Konkursā piedalījās sešu Latvijas profesionālo izglītības iestāžu komandas, katrā komandā 2 audzēkņi: Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola,  Jelgavas tehnikums, Aizkraukles Profesionālā vidusskola, Rēzeknes tehnikums, Daugavpils tehnikums un Daugavpils Būvniecības tehnikums. Kopīgais dalībnieku skaits - 12 audzēkņi no dažādiem Latvijas reģioniem.
Profesionālo izglītības iestāžu komandas sacentās savā starpā izpildot nopietnus konkursa uzdevumus. Tās bija saspringtas sacensības, kurās tika demonstrētas prasmes, zināšanas un kompetence automehāniķa profesijā, kas maksimāli tuvinātas darba iemaņu pārbaudei darba vidē.
Konkursa uzdevuma ietvaros tika diagnosticēts automobiļa tehniskais stāvoklis, notika ekspress riepu nomaiņa, riepu montāža, dzinēja elementu un instrumentu atpazīšana, sajūga komplekta maiņa, GSM piedziņas siksnas nomaiņa u.c. uzdevumi. Kopā tika izpildīti 11 posmi jeb konkursa uzdevumi, pēc kuru rezultātiem noteikta labākā komanda.
Ir patiess prieks, ka visu komandu dalībnieki izgāja visus 11 posmus. Konkursu vērtēja kompetenta žūrija, kuras priekšsēdētājs SIA “Skandi motors” pārstāvis Mārtiņš Vilkājs, KMK Auto valdes loceklis Ruslans Kovaļovs, Daugavpils tehnikuma profesionālās izglītības skolotājs Andrejs Macaks, Daugavpils Būvniecības tehnikuma Autotransporta nodaļas vadītājs Konstantins Sarans.
Visi konkursanti bija nopietni sagatavojušies, katra skola izvirzīja divus labākos un spējīgākos jaunos automehāniķus. Pirmajā dienā tika veikti 7 konkursa posmi, bet otrajā dienā – četri. Darbs prasīja lielu atdevi, bet puiši godam cīnījās. Konkursa kopvērtējumā ar 110 punktiem pirmo vietu izcīnīja Daugavpils Būvniecības tehnikuma komanda, kuras sastāvā Andris Daļeckis un Vladimirs Giļmanovs. Otrajā vietā ar 65 punktiem ierindojās Zaļenieku komercionālās un amatniecības vidusskolas komanda: Ervīns Marcinkevičs un Santis Štenbergs, bet trešajā vietā  ar 49 punktiem Jelgavas tehnikuma komanda: Mārtiņš Vēveris un Miks Emīls Sēlis.
Konkursu atbalstīja Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Auto asociācija, SIA “Skandi motors”, SIA “Profline”. 1. – 3. vietu ieguvēji no konkursa sponsoriem saņēma vērtīgas balvas: Bosch instrumantu komplektus, visiem dalībniekiem tika pasniegti Pateicības raksti, dāvinātas volejbola bumbas un naģenes. Godalgoto vietu komandām tika pasniegti kausi un diplomi.
Izsakām lielu paldies Autotransporta nodaļas vadītājam K.Saranam un visiem nodaļas pedagogiem, kā arī konkursa sekundantiem par lielo ieguldījumu konkursa organizēšanā un nodrošināšanā!

Apsveicam mūsu uzvarētājus, labākos automehāniķus: Andri Daļecki un Vladimiru Giļmanovu!

Fotogalerija

Sagatavoja:
Informācijas un metodiskā centra vadītāja
Jolanta Savvina

 

« atpakaļ