Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Mācību ekskursija uz Daugavpils teātra izrādi “Džeina Eira”

11.05.2019
 

11.maijā Daugavpils Būvniecības tehnikuma Arhitektūras un dizaina nodaļas 1-03 grupas audzēknes  apmeklēja izrādi “Džeina Eira” Daugavpils teātrī.

Angļu rakstniece Šarlote Brontē romānā „Džeina Eira” radīja savam laikam revolucionāru tēlu, kas līdz pat šai dienai iedvesmo sievietes visā pasaulē. Džeina Eira tika atainota kā spēcīgas sievietes tēls ar augstsirdīgu dabu, dzelžainu gribu un augstiem morāles principiem. Šajā izrādē lomas vienlaicīgi tiek attēlotas vairākās dimensijās: personāža emocijas uz skatuves ataino gan dramatiskais aktieris, gan solists ar vokālo izpildījumu, gan dejotājs caur savu plastiku.

Pēc izrādes noskatīšanās audzēknes izcēla izrādes unikālo izpildījumu. Izrāde notika it kā paralēli vairākās dimensijās  –  caur mākslinieku spīdošo vokālistu izpildījumu, caur juteklisko deju, visbeidzot caur sižetu, kas  caurvijas ar aktierspēli un apvieno visu vienā koptēlā. Dažas no audzēknēm teātri apmeklēja pirmo reizi, tāpēc iegūtie iespaidi pēc izrādes bija vēl spilgtāki un neaizmirstamāki.

Sagatavoja Sigita Ignatāne


 

« atpakaļ