Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

DBT izglītojamajiem – divas godalgotās vietas konkursā „Skills Latvia 2019”

10.05.2019
 

No 7. Līdz 10.maijam Rīgā, Ķīpsalas izstāžu hallē norisinājās nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss „Skills Latvia 2019”. Iegūstot otro un trešo vietu, veiksmīgi šajā konkursā startēja arī Daugavpils Būvniecības tehnikuma (DBT) izglītojamie. Flīzēšanas konkursā 2.vieto vietu izcīnīja Viktors Abarass, skolotājs – konkursanta sagatavotājs Edgars Ļehovs. Savukārt Anastasija Jacina, skolotāja – konkursantes sagatavotāja Ineta Auzāne, ieguva 3.vieta Skatlogu dizaina un noformēšanas konkursā. 

Konkursa gaitā divu dienu garumā 129 labākie jaunie profesionāļi no 34 profesionālajām izglītības iestādēm mērojās spēkiem 19 prasmju konkursos, tai skaitā tādos kā: tērpu izgatavošana, skatlogu dizains un noformēšana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana, galdniecības darbi, mobilā robotika un elektronika, inženierkomunikācijas, elektriskās instalācijas un datortīklu administrēšana.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska atzina, ka konkurss ir veiksmīgs starts jauniešu profesionālo izaicinājumu un ideju īstenošanai. „Konkursantu demonstrētais sniegums apliecina, ka Latvijā profesionālā izglītība ir pieprasīta un atzīta jauniešu vidū,” uzsvēra ministre. 

Savukārt „World Skills International” viceprezidents Stefans Prašl norādīja, ka Eiropā patlaban jūtams profesionālu darbinieku trūkums, tāpēc svarīgi ir demonstrēt, cik pievilcīgas un pieprasītas ir tādas profesijas kā pavārs, frizieris, mehāniķis un citas. 

Šogad konkurss „Skills Latvia 2019” pulcēja aptuveni 10 000 apmeklētāju. Pasākuma dalībnieki varēja izmēģināt dažādas prasmju un karjeras aktivitātes, piemēram, izmēģināt Karjeras kafejnīcā atrodamās interaktīvās spēles un pārbaudījumus, uzzināt vairāk par profesionālo izglītību un karjeras iespējām Latvijā, kā arī vērot profesiju pārstāvju paraugdemonstrējumus. 

Nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu „Skills Latvia 2019” organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Latvijā tas notiek jau trešo gadu. Konkursa moto ir “Uzvar darītājs!”, tas cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību. Pērn konkursā piedalījās 96 konkursanti no 30 profesionālajām izglītības iestādēm. 

Daugavpils Būvniecības tehnikums konkursā „Skills Latvia 2019” piedalījās arī nominācijā “Inženierkomunikācijas”, komandas sastāvā Emzari Karcivadze, Antons Gladiševs iegūstot 4. vietu, bet nominācijā Krāsošana un dekoratīvā apdare sacensībās piedalījās Anatolijs Šavecs. 

Apsveicam Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņus ar iegūto uzvaru!

Liels paldies pedagogiem, kas sagatavoja audzēkņus konkursam!

Fotogalerija
 

Sagatavoja Ivars Soikāns

« atpakaļ