Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Vieslekcija “Interjera stilu mijiedarbība 20. - 21.gs.”

02.04.2019
 

No 1.- 5. aprīlim Daugavpils Būvniecības tehnikumā norisinājās dažādi pasākumi saistībā ar Mākslas dienām. To ietvaros notika Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Es – savas karjeras veidotājs!”, lekcija “Interjera stilu mijiedarbība 20. - 21.gs.”, ko vadīja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lektore, Mg.paed., Mg.art, Mg.design Diāna Apele. Lekcijas laikā audzēkņiem bija iespēja pilnveidot savas zināšanas par interjera noformētāja profesiju, karjeras un izglītības iespējām.

Caur lekcijas tēmu „Interjera stilu mijiedarbība 20.-21.gs.” tika pārrunātas profesionālās kompetences, kas nepieciešamas interjera noformētājam, lai labāk pielāgotos mainīgajam darba tirgum un gūtu lielāku konkurētspēju nozarē. Tika stāstīts par interjera stilu mijiedarbību, par galvenajām tendencēm stilu izvēlē mūsdienu interjera izstrādē.

Mūsdienās eksistē ļoti daudz un dažādu dizaina stilu, kuri sevī ir ietvēruši dažādu kultūru, laikmetu iezīmes un ir izveidojuši intuitīvo dizainu, kurš ir atsijājis visu lieko un ir atstājis nākamajām paaudzēm skaidru jēdzienu par skaistuma izpratni. Eksistē etniskie stili, kuri ir viegli atpazīstami, piemēram, japāņu, arābu, afrikāņu, Vidusjūras un citi. Citus stilus ir veidojusi dažādu periodu un gadu māksla, sākot ar antīko, baroka, klasicisms, moderns. Mūsdienu dizaineri pārstrādā un sajauc stilus, izmanto jaunus materiālus un paņēmienus, rada oriģinālus, neatkārtojamus risinājumus. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lektore izstāstīja par stilu veidiem un to apvienošanu, jo mūsdienās stilu apvienošana ir ļoti aktuāla, un par to ir jāzina topošajiem interjera noformētājiem.

Diāna Apele iepazīstināja ar mācību iespējām Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijā. Lektore uzsvēra, ka interjera noformētājiem jāseko dizaina aktualitātēm, jāizglītojas, jo mūsdienu strauji mainīgais laiks, pieprasa to, lai nozares speciālisti ir nodrošināti ar pašām aktuālākām tendencēm.

Fotogalerija 

Sagatavoja: Profesionālās izglītības skolotāja Valentīna Siņakova un pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

 

 

« atpakaļ