Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Atvērto durvju dienas uzņēmumos

10.04.2019
 

10. aprīlī Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi ņēma dalību Prakse.lv organizētajā pasākumā „Atvērtas durvis uzņēmumos”, apmeklējot ceļu būves uzņēmumu SIA „Binders”

Vispirms tika apmeklēts ceļu būves objekts Ikšķilē “Kanalizācijas tīklu izbūve Ikšķilē. Ikšķiles ūdenssaimniecības attīstības II kārta”, kur tika apskatītas tranšejas 3 metru dziļumā, kurās ir uzstādīti drošības vairogi. Būvdarbu vadītājs pastāstīja par ūdens kanalizācijas nomaiņas tehnoloģiju un veicamo darbu secību.

Rīgā tika apmeklēts objekts “Jaunas ielas izbūve no Lubānas ielas līdz pilsētas robežai ar pieslēgumu Garai ielai un SIA "Izoterms" piebraucamajam ceļam Stopiņu novadā”, kur vēl rudenī atradās mežs. Tika izklāstīts būvniecības process – sākumā tika veikta visu nepieciešamo komunikāciju ierīkošana, šobrīd notiek ceļa konstruktīvo kārtu izbūves un blietēšanas darbi. Ceļa posms ir tikai 0.5 km garš, taču šajā projektā būvdarbu vadītājs sastapās ar vairākām problēmsituācijām, kas bija jāatrisina: ceļu izbūves termiņš – 43 dienas, intensīva satiksme, liels komunikāciju skaits zem paredzētā ceļa izbūves slāņa. Abos objektos mūs sagaidīja būvdarbu vadītāji un pavadīja darba drošības speciālists.

SIA „Binders” biroja telpās bija iespēja pusdienot un tikties ar dažādiem uzņēmuma speciālistiem, kuri iepazīstināja ar uzņēmuma darbību, priekšrocībām, tradīcijām un realizētajiem projektiem.

Ceļu būves firmas SIA "Binders" Būvniecības departamenta direktors Ingus Pētersons uzrunāja audzēkņus izstāstot savu karjeras izaugsmes stāstu, kā pakāpeniski nonācis savā amatā, iedrošinot jauniešus, ka sasniegumiem un izaugsmei ir nepieciešams laiks. Savā uzrunā viņš precizēja, ko darba devējs sagaida no darbinieka – lojalitāti, uzticamību, vēlmi strādāt un pierādīt sevi, prasmes lietot valodas un sastādīt dokumentāciju, ambīcijas, ja ir vēlme sasniegt karjeras virsotnes un izpratni par saviem mērķiem. Tika izklāstīts kā veidojas darbinieka alga, iepazīstināts ar dažādajām uzņēmuma struktūrām, kur katrs sev var atrast vietu. Topošajiem ceļu būvtehniķiem tika piedāvātas prakses un vasaras darba iespējas uzņēmumā.

Pateicamies SIA „Binders” pārstāvjiem par labo pasākuma organizāciju, veltīto laiku un sirsnīgo uzņemšanu.

Pasākums rīkots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


Fotogalerija
 

Sagatavoja: Ceļu būves nodaļas vadītāja Inga Pujate, pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

« atpakaļ