Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

DBT norisinājās Daugavpils izglītības iestāžu bibliotekāru seminārs

10.04.2019
 

Aizvadītajā nedēļā, 10.aprīlī, Daugavpils Būvniecības tehnikumā (DBT) norisinājās Daugavpils izglītības iestāžu bibliotekāru seminārs “Mūsdienu bibliotēkas pakalpojumi”.

DBT bibliotekāre Jeļena Sokolova un vēstures skolotāja Nataļja Leončuka, informēja semināra dalībniekus par bibliotēkas rīkotajiem pasākumiem lasītāju piesaistei un intelektuālajai attīstībai. Bibliotekāre Jeļena uzsvēra, ka bibliotēkas un bibliotekāra loma patlaban strauji mainās. Bibliotēkas vairs nav tikai grāmatu glabātavas. Šobrīd tās ir arī mācību, kultūras, digitālie un attīstības centri.  

“Mēs cenšamies augt, mūsu bibliotēkas galvenais resurss ir cilvēki, kolēģi, jo tikai ar grāmatām patlaban ir ļoti grūti motivēt skolēnus lasīt. Aktuāli ir aizraujoši pasākumi. Bibliotēka veiksmīgi sadarbojamies arī ar valodu skolotājiem un psihologu,” dalījās pieredzē Jeļena.

Par vienu no aktīvākajiem bibliotēkas sadarbības partneriem ir kļuvusi vēstures skolotāja, intelektuālās spēles “Kas? Kur? Kad?” maģistre Nataļja Leončuka. Pēc viņas iniciatīvas jau trešo gadu tiek īstenots vesels pasākumu komplekss, tai skaitā: lekciju cikls par Latvijas simboliem un vēstures lekciju cikls. Paralēli norisinās arī viktorīna “Kas? Kur? Kad?”, kas ir kļuvusi par vienu no populārākajiem pasākumiem DBT. Konkursa rīkošanā un jautājumu gatavošanā ir iesaistījusies arī ekonomikas skolotāja Ilona Kuņicka un latviešu valodas un DBT izglītības programmu īstenošanas vietas “Dagda” literatūras skolotāja Ārija Šumeiko.

Spēle “Kas? Kur? Kad?” sekmē tehnikuma izglītojamo intelektuālo attīstību. Ja sākumā DBT šajā spēlē piedalījās tikai četras komandas un tā tika spēlēta tehnikuma Informācijas centrā, tad tagad, līdz ar spēles popularitātes straujo pieaugumu un komandu skaita palielināšanos, tai ir nācies pārcelties uz aktu zāli. Patlaban šī spēle ir izgājusi ārpus bibliotēkas un tehnikuma sienām un pavisam nesen viena no labākajām DBT komandām cīnījās par tiesībām startēt Latvijas atklātajā skolu čempionātā (Eiropas kausa kvalifikācijas spēle). Jeļena un Nataļja arī dāvināja visiem semināra dalībniekiem “Kas? Kur? Kad?” spēles “Latvijai 100” jautājumu komplektu divās valodās.

Latgales centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Gedžūne dalījās pieredzē ar kolēģiem par bibliotēkas pakalpojumu popularizēšanu sociālajos tīklos, jo patlaban sociālie tīkli ir viens no labākajiem veidiem kā piesaistīt potenciālos lasītājus. Savukārt J. Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas bibliotekāre Tatjana Jefstafjeva-Aksjuta informēja par “eTwinning projektu kā lasītprasmes veicinātāju skolas bibliotēkā”.

Latgales centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra vadītāja Natālija Oševerova informēja klātesošos par centra resursu un pakalpojumu pieejamību izglītības iestādēm. ASV Informācijas centrs veicina lasīšanu, tā krājumā ir 2841 grāmatu eksemplārs un 178 žurnāli, kas sniedz ieskatu ASV kultūrā, piedāvā angļu valodas kursus iesācējiem, interesentiem ar priekšzināšanām un senioriem, kā arī izglītības iespējas ASV.

Fotogalerija 

Sagatavoja Ivars Soikāns

 

 

 

 

 

 

« atpakaļ