Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Višķi \ Jaunumi

Iepazīstot Lauksaimniecības nozari izstādē “Pavasaris 2022” Rāmavā

27.05.2022
 
Daugavpils būvniecības tehnikuma IPĪV “Višķi” grupas V-1052 (Lauksamniecības mehanizācijas tehniķi, 1.kurss) audzēkņi šī gada 13. maijā apmeklēja 30.Starptautisko Lauksaimniecības Biznesa izstādi “Pavasaris 2022” Rāmavā.
Viens no izstādes apmeklējuma galvenajiem uzdevumiem bija parādīt  skolas audzēkņiem,  ka mūsdienu lauksaimniecība ir moderna nozare,  kas ir mehanizēta, aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām, kas darbu tīrumā, fermā vai dārzā padara gan precīzāku, gan ātrāku, gan tīrāku. Audzēkņi, saprata, ka lai prasmīgi un efektīvi ekspluatētu modernās mašīnas un to aprīkojumu, ir nepieciešamas padziļinātas un specifiskas zināšanas lauksaimniecības un tehnikas jomā.
Jauniešiem bija iespēja satikt ražotāju pārstāvjus no ­Lietuvas, Igaunijas, ­Somijas, Dānijas, Nīderlandes un citām valstīm.
Pavasara izstādē  savu produkciju plaši piedāvāja sēklu, stādu un minerālmēslojuma tirgotāji. Audzēkņi izmantoja sniegto iespēju un izmēģināja vairākus traktorus, to vadības funkcijas kustībā uz lauka.
Izstādes ietvaros notika arī zāģeru, namdaru un arboristu paraugdemonstrējumi, šķirnes trušu un liellopu miniizstādes.
Jaunieši guva priekšstatu par aktuālo saistībā ar energoefektivitāti un alternatīvajiem energoresursiem saistītiem produktiem un risinājumiem, tostarp saules paneļiem, kas šobrīd ir īpaši aktuāli. Viņiem tika dota iespēja lauksaimniecības forumā noskaidrot interesējošo augkopībā, lopkopībā, bioloģiskajā lopkopībā, biškopībā, jo pieredzē dalījās nozaru pārstāvji. Kā arī uzzināt par aktuālajām izmaiņām atbalsta maksājumos no 2023. gada (pamatatbalsts, ekoshēmas, agrovides pasākumi u. c.) un cita finansējuma saņemšanas iespējām, par ko stāstīja Zemkopības ministrijas (ZM), Lauku atbalsta dienesta (LAD) un kredīt­iestāžu pārstāvji.
Dalība pasākumā topošajiem nozares speciālistiem deva iespēju paplašināt redzesloku un iegūt idejas saimniekošanai nākotnē.

Fotogalerija
 
Profesionālo priekšmetu skolotāja Aija Pumpure 
« atpakaļ