Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Par mums

DAUGAVPILS, Jātnieku iela 87
Tālr.: 65446296
Mob. tālr.: 28818932
E-pasts: dbt@dbt.lv
www.dbt.lvDAUGAVPILS, Varšavas 23
Tālr.: 65446296
Mob. tālr.: 28818932
E-pasts: dbt@dbt.lv
www.dbt.lvDAGDA, Brīvības iela 3
Tālr.: 65681158
E-pasts: dagda@dbt.lv
www.dbt.lv/lv/Dagda/LUDZA, P.Miglinīka 34a
E-pasts: jolanta.lipska@dbt.lv
www.dbt.lv/lv/LudzaVIŠĶI, Višķu tehnikums 18
Tālr.: 65476051
Mob. tālr.: 26585845
E-pasts: viski@dbt.lv
www.dbt.lv/lv/Viski


Profesionālās izglītības kompetences centrs Daugavpils būvniecības tehnikums ir lielākā būvniecības mācību iestāde Latgales reģionā un viena no lielākajām būvniecības skolām Latvijā. DBT īsteno profesionālās vidējās, arodizglītības, tālākizglītības, pilnveides, neformālās izglītības programmas, kā arī ārpusformālās izglītības iegūto kompetenču novērtēšanu.

Tehnikums šobrīd īsteno 37 akreditētas profesionālās izglītības programmas. Piecas izglītības programmas tiek realizētas IPĪV “Dagda”, viena izglītības programmas IPĪV “Ludza” un divas izglītības programmas IPĪV “Višķi”. 2021./2022. mācību gadā tehnikumā mācās vairāk nekā 1300 audzēkņi un strādā vairāk nekā 130 kvalificēti pedagogi.

DBT ir sešas nodaļas: Būvniecības nodaļa, Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju nodaļa, Metālapstrādes un mašīnzinību nodaļa, Arhitektūras un dizaina nodaļa, Ēdināšanas pakalpojumu nodaļa un Lauksaimniecības nodaļa.

DBT sagatavo augsti kvalificētus speciālistus, kuri spēj strādāt patstāvīgi, atbildīgi, radoši un kvalitatīvi, kļūstot par konkurētspējīgu darbaspēku Latvijas un ārzemju darba tirgū. DBT rosina jauniešus pēc vidējās profesionālās izglītības iegūšanas pilnveidoties un paplašināt savu profesionālo kompetenci, studējot augstākās izglītības iestādēs.

Izglītojamie ne tikai apgūst izvēlēto specialitāti, bet arī attīsta radošās un fiziskās spējas sporta sekcijās. Audzēkņiem ir iespēja izmantot trenažiera zāli, darboties futbola, basketbola, florbola, galda tenisa, badmintona, šautriņu mešanas, vispārējās fiziskās sagatavotības, kā arī svarbumbu celšanas sekcijā. Radoši izpausties audzēkņi var dziedot tehnikuma vokālajā ansamblī „Celtnieks”, nodarbojoties deju pulciņā, radošajā pulciņā “Svētku noformēšana”, latviešu valodas pulciņā un pulciņā “Erudīts”.


Daugavpils būvniecības tehnikums jau vairāk kā 55 gadus nodrošina valsti ar būvniecības nozares speciālistiem.

 • Skola dibināta 1965.gadā kā Pilsētas profesionāli tehniskā skola Nr.38.

 • No 1971.gada 1.janvāra skolā sāk īstenot profesionālās vidējās izglītības programmas, skolas nosaukums tiek mainīts, tā tiek saukta par Daugavpils 38.arodvidusskolu.

 • No 1983.gadā skolas nosaukums tiek mainīts, tā tiek saukta par Daugavpils celtnieku profesionāli tehnisko vidusskolu Nr.38.

 • 1999.gada 1.septembrī skola sāk īstenot izglītības programmas Daugavgrīvas cietumā.

 • Saskaņā ar 2008.gada 15.aprīlī apstiprinātiem MK noteikumiem skolai ir jauns nosaukums Daugavpils Celtnieku profesionālā vidusskola.

 • 2014.gada 31.janvārī Daugavpils Celtnieku profesionālā vidusskola paraksta vienošanos par „Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.1.1.1.aktivitātes "Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanu” projekta “Daugavpils Celtnieku profesionālās vidusskolas mācību aprīkojuma modernizācija un ēku kompleksa infrastruktūras uzlabošana” īstenošanu.

 • 2014.gada 1.septembrī Daugavpils Celtnieku profesionālajai vidusskolai ir pievienota izglītības programmu īstenošanas vieta Dagda, Brīvības ielā 3, Dagdā.

 • Saskaņā ar Ministru kabineta 31.10.2014. rīkojumu Nr. 620 "Par profesionālās izglītības kompetences centra statusa piešķiršanu Daugavpils Celtnieku profesionālajai vidusskolai" no 01.11.2014. nosaukums Daugavpils Celtnieku profesionālajai vidusskolai mainīts uz Daugavpils būvniecības tehnikums, un Skola iegūst Profesionālās izglītības kompetences centra statusu.

 • 2015.gada 1.janvārī Profesionālās izglītības kompetences centram Daugavpils būvniecības tehnikums ir pievienota izglītības programmu īstenošanas vieta Ludza, 1.Maija ielā 16, Ludzā.
 • 2020. gada 1. jūlijā Daugavpils būvniecības tehnikumam pievienota izglītības programmu īstenošanas vieta Višķos, Višķu tehnikums 18, Višķu pagastā, Augšdaugavas novadā.
 • 2021.gada 30.decembrī Daugavpils būvniecības tehnikumam pievienota izglītības programmu īstenošanas vieta Daugavpilī, Varšavas ielā 23 un 21a.

Seko līdzi skolas jaunumiem arī mūsu facebookinstagram un twitter kontā