Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Karjera \ Aktualitātes

Kāpēc apgūt ceļu būvtehniķa un transportbūvju būvtehniķa profesijas?

26.07.2021

Ceļu kilometri – ir tas, ko mēs redzam katru dienu. Kas padara mums pieejamāk tuvākos un tālākos attālumus? Ceļu un transportbūvju būvtehniķi! Šis darbs ir viens no interesantākajiem un svarīgākajiem pasaulē, jo ceļi ir ekonomikas, sakaru un tirdzniecības attīstības veicinātāji.
Uzbūvēt ceļu vai tiltu ir pats atbildīgākais un svarīgākais ceļa būvniecības projekta etaps, kas prasa noteiktas zināšanas. Šo profesiju pārstāvjiem labi jāpārzin ģeodēzijas pamati un informācija par jaunākajām tehnoloģijām, metodēm un materiāliem.
Mācoties DBT par ceļu vai transportbūvju būvtehniķi, Tu iemācīsies organizēt un īstenot ceļu, tiltu, citu būvju izbūves vai uzturēšanas darbus, izstrādāt tehniskos zīmējumus un skices, zināsi ģeodēzijas pamatus, būvniecības procesu un tās veidus, kā arī visu nepieciešamo, lai uzsāktu darbu.
Iegūstot šīs kvalifikācijas, Tu varēsi strādāt tādos ceļu būves uzņēmumos kā SIA “Ostas celtnieks”, SIA “Latgales Ceļdaris”, SIA “Binders”, SIA “XTM”, SIA “Daugavpils būvmehanizācija”, kā arī citos uzņēmumos, kas nodarbojas ar ceļu uzturēšanas darbiem.
 
Kāpēc apgūt ceļu un transportbūvju būvtehniķi profesijas DBT?
  • Profesijas ir un būs pieprasītas, jo trūkst kvalificētu un labu meistaru;
  • Zinoši un uzmanīgi skolotāji, kas var iemācīt ne tikai teoriju, bet arī praktiskās lietas, palīdzēs Tev mācībās;
  • Ceļu būvtehniķa profesiju var apgūt pēc vidējās izglītības 1,5 gada laikā, transportbūvju būvtehniķa profesiju var apgūt pēc pamatizglītības 4 gadu laikā;
  • Iespējas saņemt stipendiju līdz pat 150 EUR. 
 
 
Sagatavoja pedagogs karjeras konsultants
Jeļena Viršuta
    
« atpakaļ