Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Karjera \ Aktualitātes

Kāpēc apgūt transportlīdzekļu krāsotāja profesiju?

21.07.2021
 
Mums apkārt ir dažādi transportlīdzekļi, kurus mēs ļoti aktīvi izmantojam savā ikdienā. Gadās situācijas, kad varam saskrāpēt vai iekļūt avārijā ar mūsu uzticīgo transportlīdzekli, vai tā krāsa ar laiku paliek bālāka un mašīna zaudē savu ārējo skaistumu. Lai labotu šīs ārējās nepilnības, ir nepieciešami profesionāli speciālisti, kuri prot pareizi sagatavot transportlīdzekli un darbarīkus krāsošanai, atrast piemērotu krāsu toni konkrētai mašīnai, strādāt atbilstoši krāsmateriālu pielietošanas tehnoloģijām un veikt pārējos nepieciešamos darbus. Protams, transportlīdzekļu krāsotājs ir sava veida mākslinieks un prot izveidot dažādus gleznojumus uz dažādiem transpotlīdzekļiem, lai padarītu tos savdabīgus un interesantus.
Daugavpils būvniecības tehnikumā visiem interesentiem ir iespēja apgūt šo interesanto profesiju - transportlīdzekļu krāsotājs. Tehnikumā ir speciāli aprīkotas telpas audzēkņu praktiskajām nodarbībām, kur viņus iemācīs pielietot iegūtās teorētiskās zināšanas. Šī profesija ir piemērota tiem, kuriem ir tehniskā domāšana un patīk strādāt ar rokām, bet sirds vēlas radīt mākslu un radoši izpausties.
Iegūstot šo kvalifikāciju, Tu varēsi strādāt kā pašnodarbinātais vai dibināt savu uzņēmumu. Strādāt automašīnu remontu servisos (SIA “Autofavorīts”, SIA “J.I.R. AUTODARBNĪCA”, SIA “SV Autohof ” u.c.).
 
Kāpēc apgūt transportlīdzekļu krāsotāja profesiju DBT?
  • Profesija būs pieprasīta vienmēr, jo mums apkārt ir tehnika un mašīnas, tāpēc būs nepieciešami profesionāļi, kuri veiks ārējo transportlīdzekļa apkopi un krāsošanu;
  • Ir iespēja iegūt kvalitatīvu profesionālo izglītību;
  • Ir iespēja piedalīties darba vidē balstītās mācībās, kur Tu varēsi mācīties jomas uzņēmumā un gūt praktiskās iemaņas;
  • DBT transportlīdzekļu krāsotāja profesiju var apgūt pēc pamatizglītības 4 gadu laikā vai pēc vidējās izglītības 1,5 gada laikā;
  • DBT ir iespējams saņemt stipendiju līdz pat 150 EUR.

Sagatavoja pedagogs karjeras konsultants
Darja Maļinovska 
« atpakaļ