Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Karjera \ Aktualitātes

Kāpēc apgūt apdares darbu tehniķa profesiju?

14.07.2021
 
Katram dzīvē ir gadījies plānot vai piedalīties remontdarbos, kuru laikā mēs varējām izjust visas šī procesa grūtības. Bieži gadījās lauzt galvu par darba instrumentu vai materiālu izvēli un to izmantošanu, ne vienmēr viss izdevās tā, kā mēs sākumā plānojām. Lai tā nenotiktu, mēs varam vērsties pie apdares darbu tehniķa, kas izplānos un vadīs remontdarbus, izvēlēsies piemērotus materiālus un arī parūpēsies par to, lai visi remontdarbi tiktu veikti kvalitatīvi un laikus.
Apdares darbu tehniķa profesija būs piemērota tiem cilvēkiem, kuri grib radīt skaistu vidi, radīt kaut ko paliekošu, ko var izmantot un apbrīnot. Profesija būs saistoša tiem, kam vairāk patīk strādāt ar rokām, protams, pielietojot prātu.
Mācoties DBT par apdares darbu tehniķi, Tev būs iespēja apgūt flīzēšanu, sauso būvi, apmešanu, krāsošanu, tapešu līmēšanu, grīdas ieklāšanu. Tu apgūsi rasēšanu, tāmju veidošanu, materiālmācību un citas zināšanas, ko varēsi izmantot gan iekšdarbos, gan ārdarbos.
Iegūstot šo kvalifikāciju, Tu varēsi strādāt būvniecības uzņēmumos, kas nodarbojas ar būvdarbu izpildi, piemēram, SIA “Belmast Būve”, SIA “Lagron” vai strādāt kā pašnodarbinātais un veidot savu uzņēmumu.
 
Kāpēc apgūt apdares darbu tehniķa profesiju DBT?
  • Profesija ir un būs pieprasīta, jo ir nepieciešamas jaunas būves, to remonts un restaurācija;
  • Ir iespēja pieteikties Erasmus+ praksei ārvalstīs;
  • Profesiju var apgūt pēc pamatizglītības 4 gadu laikā Daugavpilī un Dagdā vai pēc vidējās izglītības 1,5 gada laikā Daugavpilī;
  • Iespējas saņemt stipendiju līdz pat 150 EUR.
 
Sagatavoja:
pedagogs karjeras konsultants
Jeļena Viršuta 
« atpakaļ