Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Karjera \ Aktualitātes

Kāpēc apgūt arhitektūras tehniķa profesiju?

12.07.2021
 
 Mūsdienās, būvējot māju, cilvēki pievērš uzmanību ne tikai būves privātās dzīves aizsardzības funkcijai, bet arī vēlas, lai māja, kurā viņi dzīvos un pavadīs lielāko daļu no sava brīvā laika, būtu funkcionāla un apmierinātu estētisko baudu.
Arhitektūras tehniķa profesija būs piemērota tiem cilvēkiem, kuri apvieno sevī gan radošo, gan loģisko domāšanas tipu. Šīs profesijas pārstāvja pienākumos ietilpst situācijas novērtēšana objektā un mērījumu veikšana, maketa izveide, viņš izstrādā objekta darba rasējumus un ēku arhitektūras konstruktīvos mezglus, noformē tehnisko dokumentāciju, protams, šīs profesijas pārstāvim ir jāprot labi komunicēt ar klientiem, jāsaprot to vēlmes un jāspēj pielāgoties apstākļiem, jāprot strādāt komandā, jo ēkas projekta izstrādē piedalās vairāki speciālisti un, galvenais, jāprot prezentēt savus darba rezultātus pasūtītājam.
Profesionālie Daugavpils būvniecības tehnikuma Arhitektūras programmas pedagogi iemācīs realizēt idejas un izpaust Tavu radošumu, kā arī darboties tehniskajā jomā. Ja Tu esi ideju pilns, dažādu arhitektūras stilu cienītājs, vēlies strādāt ar cipariem un telpu, tad arhitektūras tehniķa profesija ir tieši tas, kas Tev būs piemērots.
Iegūstot šo kvalifikāciju, Tu varēsi strādāt kā pašnodarbinātais vai dibināt savu uzņēmumu. Strādāt tādos arhitektūras birojos kā SIA “Admira”, SIA “Ekolat ”, SIA “Rem Pro”, pašvaldību pilsētplānošanas un būvniecības departamentos u.c.
 
Kāpēc apgūt arhitektūrastehniķa profesiju DBT?
  • Tehnikums sniegs nepieciešamās zināšanas arhitektūras jomā un palīdzēs Tev tapt par labu speciālistu šajā jomā, lai Tu varētu labi iekārtoties darba tirgū;
  • Iemācīs strādāt ar profesionālām arhitektūras programmām (Autocad, Coreldraw, Archicad, Revit);
  • Būs iespēja piedalīties ERASMUS + mobilitātē kādā no Eiropas valstīm;
  • DBT arhitektūras tehniķa profesiju var apgūt pēc pamatizglītības 4 gadu laikā vai pēc vidējās izglītības 1,5 gada laikā;
  • DBT ir iespējams saņemt stipendiju līdz pat 150 EUR.
 
Sagatavoja:
pedagogs karjeras konsultants
Darja Maļinovska
 
« atpakaļ